Ceturtdiena, 23.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija;

Šonedēļ kinoteātros sāk demonstrēt filmu “Godzilla”

Easyget.lv, 16.05.2014. 11:30

16. maijā vienlaikus ar pirmizrādi ASV un citviet pasaulē Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt filmu “Godzilla”.
Šonedēļ kinoteātros sāk demonstrēt filmu “Godzilla”

Godzilla ir viens no visu laiku populārākajiem filmu nezvēriem, kas kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem ir kļuvis par popkultūras ikonu - ir uzņemtas 30 kinofilmas, publicētas grāmatas sērijas un komiksi, kā arī uzņemti TV seriāli, izdotas videospēles un radīti neskaitāmi produkti ar šo tēlu. Šogad, atzīmējot sešdesmito gadskārtu kopš pirmizrādi piedzīvoja pirmā “Godzilla”, uz lielajiem ekrāniem iznāk jauna Holivudā tapusi 3D lente par gigantisko nezvēru. Filmu veidojis režisors Garets Edvards, kas pasaules uzmanību izpelnījās ar godalgoto lenti “Monstri” (“Monsters”), bet titullomas tajā izpilda Braiens Krenstons, Elizabete Olsena, Ārons Teilors Džonsons, Žiljeta Binoša, Sallija Hokinsa, Deivids Stretērns un citi. Par vizuālajiem efektiem parūpējies trīskārtējais „Oskara" balvas laureāts Džims Rīgels (triloģija „Gredzenu pavēlnieks" u.c.).

Filmas režisors Garets Edvards: “Es ļoti labi atceros brīdi, kad man piezvanīja studijas pārstāvji un piedāvāja uzņemt jaunu filmu par “Godzillu”. Tas bija neticami, pirmajā mirklī manā prātā valdīja pilnīgs juceklis. Man piedāvāja uzņemt filmu par vienu no populārākajiem nezvēriem kino vēsturē! Svarīgākais man bija sakopot domas, jo nācās aptvert projekta mērogu... Taču pēc pāris nedēļām, sākot darbu, es jau biju gatavs uzdevumam un izaicinājumam, kā arī sāku to patiesi izbaudīt. Ar filmēšanas grupu un aktieriem mēs kļuvām par ģimeni.”

Aktieris Braiens Krenstons (godalgas par lomu populārajā seriālā “Breaking Bad”): “Kad biju mazs puika, Godzilla bija mans mīļākais nezvērs. Es atceros pirmās filmas un atceros Godzillas vareno spēku un izmēru. Atceros, ka viņu nebija iespējams nogalināt – armija ar ieročiem un lodēm neko nesēja panākt, tās gluži vienkārši atsitās pret Godzillu kā pret sienu. Ja šī mūsu jaunā filmā būtu stāsts tikai par milzu nezvēru, es tajā nebūtu piedalījies... Garets Edvards ir spējis radīt aizraujošu stāstu.”

Īsumā par Godzillu:

Godzilla (japāņu valodā – Gojira) ir japāņu fantastikas un šausmu filmu žanra “tokusatsu” pārstāvis. Pirmā filma par milzu nezvēru, kurš radies no radiācijas izraisītām mutācijām, iznāca 1954.gadā ar kompānijas “Toho” un režisora Iširo Hondas gādību. 1954.gadā, nepilnus desmit gadus pēc Hirosimas un Nagasaki katastrofām, japāņu apziņā šis nezvērs tika uztverts kā simbols atomieročiem un to radītajam postam. Kopš 1954.gada studija “Toho” ir radījusi 28 kinolentes par Godzillu. Pirmajās kinofilmās nezvērs postīja Japānas pilsētas, bet vēlākajās lentēs aizstāvēja valsti no dažādiem citiem milzu briesmoņiem. Lai arī Japānā veidotajās filmās šis varonis ir cīnījies ar tādiem radījumiem kā Mothra, Megalons, kā arī mehanizētu robotu Mehagodzillu un citiem radījumiem, pats Godzilla vienmēr ir ticis uzskatīts par draudu cilvēcei gluži tāpat kā atomieroči un nepārdomāti, videi kaitīgi eksperimenti.

Jaunā Holivudā tapusī filma par Godzillu radīta studijā “Warner Bros.”, kas kopā ar producentu apvienību “Legendary Pictures” tiesības uzņemt jaunu versiju par šo ikonisko briesmoni iegādājās 2010. gadā. Šis ir otrais Holivudā tapušais projekts par Godzillu (pirmā Holivudas versija iznāca 1998.gadā).

Video ar subtitriem latviski:

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV