Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Latvijā un pasaulē » Izzini Rīgu

Esplanādē 2014 saruna par piecdesmit astoņām Rīgām

Turpinot Pilsētas sarunas, trešdien, 12. septembrī, Rīga 2014 radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 notiks saruna par Rīgas apkaimēm.
11.09.2012.

Monologs ar Imantu

Monologs ar Imantu Manī var saskatīt daudz vairāk par vienkāršām ielām un daudzstāvu mājām. Te slēpjas neaprakstāms miers no citu vietu haosa, un patīkamas pārmaiņas no trakā dzīves ritma. Es pat necenšos, man vienkārši sanāk būt atšķirīgam rajonam. Man – Imantai. Ar pagātnes notikumiem, tagadnes esību un nākotnes bažām.
22.08.2012.

Sāksies spēles "Gadsimtu pieskārieni Rīgai" otrā kārta

Sāksies spēles "Gadsimtu pieskārieni Rīgai" otrā kārta Biedrība "Cita Rīga" aicina ikvienu interesentu, izmantojot internetu, piedalīties spēlē "Gadsimtu pieskārieni Rīgai", kuras otrā kārta sāksies 18. maijā un ilgs līdz 1. jūnijam, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. Spēles pirmā kārta notika no 11. līdz 25. aprīlim, tajā piedalījās ap 100 dalībnieku.
11.05.2012.

LSA: Memorands nostiprinās priekšvēlēšanu solījumus

Latvijas Studentu apvienība (LSA) rosina valdošās partijas iebilst pret prognozēm samazināt finansējumu augstākajai izglītībai (AI) un zinātnei, parakstot sadarbības memorandu. Ceturtdien, 30. septembrī kopā ar LSA memorandu pieteikšanās secībā parakstīja Kristīgo demokrātu savienība (KDS) un politiskā apvienība „Par labu Latviju!" (PLL).
04.10.2010.

Tiks piedāvāti jauni ceļošanas maršruti „Brauc ar vilcienu iepazīt Rīgu”

A/s „Pasažieru vilciens” sadarbībā ar biedrību „Cita Rīga” uzsākusi projektu, kas piedāvā ceļojumu maršrutus no Rīgas dzelzceļa stacijām. Projektā „Brauc ar vilcienu iepazīt Rīgu” pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiek piedāvāts individuāli vai grupās braukt ar vilcienu un iepazīt pavisam citu Rīgu - dažādu Rīgas dzelzceļa staciju apkārtni un industriālā mantojuma korelāciju pilsētvidē. Projekta mērķauditorija ir gan rīdzinieki, gan vietējie un ārzemju tūristi.
25.05.2010.

Aicina piedalīties projektā "Brauc ar vilcienu un iepazīsti Rīgu"

2010. gadā biedrība "Cita Rīga" sadarbībā ar A/S "Pasažieru vilciens" aicina visus piedalīties projektā "Brauc ar vilcienu un iepazīsti Rīgu". Tā ir iespēja ielūkoties vietās, kuras ikdienā nepamanām vai vienkārši paskrienam garām. Gaidīsim visus interesentus iepazīstot uzreiz divus dažādus maršrutus 13. un 21. februārī pl. 11.30.
11.02.2010.

Iepazīsim citu Rīgu caur jautru sacensību

14. novembrī pl.11.30 aicinām visus interesentus nu jau uz kārtējo spēli „Es pazīstu Rīgu, bet Tu?”. Spēles moto saglabājas vecais - pacel acis augšup! Šoreiz objektus un ne tikai meklēsim Vecrīgā.
11.11.2009.

Pirmie Rīgas pilsētas cietumi

Pirmie Rīgas pilsētas cietumi Par senākajām Rīgas cietumu ēkām nav saglabājusies detalizēta informācija. Bieži vien tā ir ļoti aptuvena, tomēr, spriežot pēc Rīgas aizsardzības torņu nosaukumiem, senākie cietumi Rīgā atradās tieši seno pilsētas nocietinājumu torņu pagrabos vai pie torņiem speciāli piebūvētās ēkās. Rīgā bijuši vairāk kā divdesmit aizsardzības torņi, un droši var apgalvot, ka četros no tiem atradušies cietumi. Tagad nedaudz sīkāk par katru no tiem.
09.11.2009.

Notiks Rīgas atpazīšanas maratons „Es pazīstu Rīgu, bet Tu?”

Notiks Rīgas atpazīšanas maratons „Es pazīstu Rīgu, bet Tu?” Sākot ar augustu, sākam īstenot lielo Rīgas atpazīšanas maratonu/ sacensību/ spēli „Es pazīstu Rīgu, bet Tu?”. Kopumā tā notiks divas reizes mēnesī, proti, vienu reizi mēnesī - otrdienās plkst 18.30 un sestdienā plkst 11.00. Pirmā spēle/sacensība plānota Vecrīgā 1. augustā.
23.07.2009.

Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca

Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca celta no 1857. -1859. gadam pēc arhitekta J.D. Felsko projekta bijušo Paula bastionu vietā. Baznīca bija paredzēta angļu tirgotāju vajadzībām, kuri līdz tam savus dievkalpojumus noturēja Reformātu baznīcā. Ķieģeļi un zeme, uz kuras baznīca celta, speciāli vesti no Anglijas.
22.07.2009.

Notiks nākamās „Rīgas sarunas”

Nāc un piedalies jaunās „Rīgas Sarunās” – tematiskās pastaigās, kas notiek kādā konkrētā Rīgas pilsētas daļā! Sarunu laikā piedāvājam iepazīt vietas sev apkārt un interesantus faktus, kuri noteikti paliks atmiņā uz ilgu laiku.
30.06.2009.

Pirmais ebreju īpašums Rīgā

Pirmais ebreju īpašums Rīgā Vecā Ebreju kapsēta bija pirmais zemes gabals, ko ebrejiem izdevās iegūt Rīgā. Tā atrodas Līksnas ielā 2/4.
30.06.2009.

Zaķusala veidojusies saplūšanas rezultātā

Zaķusala veidojusies saplūšanas rezultātā Sala, kuru mēs šodien atpazīstam ar vārdu Zaķusala, ir izveidojusies tikai 19.gs. beigās. Līdz tam šajā vietā bijušas vairākas citas salas, kurām saplūstot izveidojās mūsdienu Zaķusala.
15.06.2009.

Jaunas „Rīgas Sarunas” – tematiskās pastaigas

Jaunas „Rīgas Sarunas” – tematiskās pastaigas Biedrība „Cita Rīga” (www.citariga.lv) aicina visus interesentus piedalīties jaunās „Rīgas Sarunās” – tematiskās pastaigās.
04.06.2009.

Āgenskalna baptistu baznīca

Āgenskalna baptistu baznīca Āgenskalna baptistu baznīca celta no 1913. līdz 1916. gadam. Tā atrodas Mārupes ielā 14. Baznīcu projektējis arhitekts A. Vanags, tomēr uzceltais dievnams nedaudz atšķīrās no projektētā.
01.06.2009.

Vecākā cukurfabrika Latvijas teritorijā

Latvijā ir sena cukura izgatavošanas vēsture, vecākā cukurfabrika dibināta jau tālajā 1784. gadā. Tā bija Rāves cukurfabrika, kas atradās Sarkandaugavā. Līdz 1810. gadam Rāves cukurfabrika bija vienīgā cukura manufaktūra Rīgā un Vidzemē.
23.05.2009.

Jaunas „Rīgas Sarunas” – tematiskās pastaigas

Biedrība „Cita Rīga” (www.citariga.lv) aicina visus interesentus piedalīties jaunās „Rīgas Sarunās” – tematiskās pastaigās. „Rīgas Sarunas” nav plānotas kā ekskursijas tradicionālajā nozīmē ar gidu, kas ir galvenā persona. Tās ir plānotas kā sarunas, kuru laikā būs iespējams apmainīties ar iespaidiem un uzzināt daudz ko jaunu par kādu Rīgas vēsturisko rajonu.
07.05.2009.

Cīņa par Rīdziņas upes pastāvēšanu sešu gadsimtu garumā

Cīņa par Rīdziņas upes pastāvēšanu sešu gadsimtu garumā Rīgas ostas vēsture ir daudz senāka par Rīgas pilsētas vēsturi. Rīgas pirmsākumi meklējami Rīdziņas (Rīgas) upes krastā blakus vietējo iedzīvotāju ciemiem.
06.05.2009.

Arkādijas dārzs – parks aizvien paplašinās 1

Arkādijas dārzs – parks aizvien paplašinās Lai gan oficiāli Arkādijas dārzu izveidoja 1911. gadā, vēl šodien tiek izmantota katra izdevība, lai to kaut nedaudz paplašinātu uz apkārtējo teritoriju rēķina.
27.04.2009. | skatīt galeriju foto

Biedrība „Cita Rīga” aicina piedalīties „Rīgas Sarunās” – tematiskās pastaigās

„Rīgas Sarunas” nav plānotas kā ekskursijas tradicionālajā nozīmē ar gidu, kas ir galvenā persona. Tās ir plānotas kā sarunas, kuru laikā būs iespējams apmainīties ar iespaidiem un uzzināt daudz ko jaunu par kādu Rīgas vēsturisko rajonu.
21.04.2009.
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV