Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Nešpetnā Zoodārza krokodiliene Krokse aizceļo uz somiju

Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļa, 22.01.2010. 12:31

Šodien, 22. janvārī, Latvijas robežu šķērsos visai bīstama krava - uz jaunām mājām Somijā pārceļos Latvijas un Rīgas Zooloģiskā dārza krokodils, daudz raižu sagādājusī Nīlas krokodiliene Krokse.

Interesi par Kroksi Helsinku tropikārijs (www.tropicario.com) izteica jau ap Ziemassvētkiem, īsi pēc tam, kad viņa no pagaidu mītnes bija pārvietota atpakaļ uz Tropu māju un ievietota baseinā ar paaugstinātu, stiklotu barjeru. Nu sarunas noslēgušās rezultatīvi un pirmais Latvijā savvaļā noķertais krokodils beidzot varēs atviegloti uzelpot pēc vairākkārtējām ķeršanām, vešanām un pārcelšanām. Tropu mājas jau leģendāro baseinu, kur mita gan ilgdzīvotājs Misisipi aligators Čabulītis, gan nešpetnā Nīlas krokodiliene Krokse, nu kādu laiku apdzīvos zivis. Bet, cerams, ka drīz varēsim gan žurnālistiem, gan apmeklētājiem sagādāt kādu patīkamu pārsteigumu.

Atskats Krokses pagātnē:

Krokse Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonāca 2008.gada 20.jūlijā. Avārijas un glābšanas dienesta darbinieki dzīvnieku noķēra Olaines pagasta teritorijā pēc izbēgšanas no kādas privātmājas terārija. Nelūgto viesi zoodārza darbinieki ievietoja Tropu mājas baseinā, kas bija būvēts atbilstoši rāmā Misisipi aligatora Čabulīša vajadzībām. Zoodārza darbinieki prognozēja, ka Tropu mājas baseinā dzīvnieks varēs dzīvot ilgākais divus gadus. Šajā laikā bija paredzēts rast iespēju izmitināt dzīvnieku kādā citā zoodārzā, jo Rīgas zooloģiskā dārzā plānos neietilpa tik agresīvas un lielas (tēvi spēj izaugt līdz 4-5, bet mātes līdz 3,5 metru garumam) krokodilu sugas turēšana.

Gadu pēc nonākšanas zoodārzā, Krokses uzvedība apstiprināja sākotnējos zoodārza darbinieku pieņēmumus. Gada laikā, regulāri mielojoties ar gaļu un zivīm, Krokse bija gandrīz dubultojusi svaru, sasniegusi 2 m garumu un parādījusi Nīlas krokodiliem raksturīgo nešpetno raksturu. 2009.gada 3.jūlijā pēc vairākiem Krokses mēģinājumiem izlēkt no ūdens bīstami tuvu apmeklētājiem, zoodārza darbiniekiem nācās ātri izlemt un Nīlas krokodilu pārcelt uz drošu pagaidu mītni dienesta telpās, no kurām atpakaļ, nu jau uz pārbūvēto Tropu mājas baseinu, viņa tika pārcelta pagājušā gada nogalē.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV