Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Siltais laiks izraisa karstuma dūrienus un ogotājus sadzeļ čūskas

Laura Bundule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komunikācijas speciāliste, 29.06.2010. 13:45

Līdz ar karsta laika iestāšanos, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atkal dodas palīgā cilvēkiem, kuri guvuši karstuma dūrienus vai pārkarsuši saulē. Arī telefoniskās konsultācijas pacientiem, kuriem bijusi slikta pašsajūta, drebuļi un stiprs ādas apsārtums pēc uzturēšanās saulē, NMP dienesta dispečeri snieguši vairākkārt. NMP dienesta mediķi novērojuši, ka liela daļa cietuša bijuši bērni un jaunieši.

Aizvadītās diennakts laikā (28.06.2010) kopumā slimnīcā nogādāti trīs karstuma upuri. Tā Rīgā vakar 13 gadīgs jaunietis ar aizdomām par karstuma dūrienu hospitalizēts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Savukārt divgadīgai meitenītei Limbažu novadā sākusies vemšanu pēc uzturēšanās saulē un NMP dienesta mediķi viņu nogādājuši Vidzemes slimnīcā. Karstuma dūriens vakar Aizkrauklē tika konstatēts arī 16 gadīgai jaunietei, kura pārkarsusi saulē. Pēc palīdzības saņemšanas jauniete atteikusies no hospitalizācijas un turpina ārstēties mājās.

NMP dienesta mediķi vakar steigušies palīgā kādam 30 gadīgam vīrietim Jelgavas novadā, kuram muguru un rokas sakodušas bites. Brigādes mediķi vīrietim pēc insektu kodumiem konstatēja alerģisku reakcija un viņš nogādāts Jelgavas slimnīcā.

Savukārt 42 gadīgs vīrietis vakar Valmierā mežā lasījis ogas un viņam pirktā iekodusi odze. Pēc trim stundām, kad roka piepampusi, vīrietis izsaucis ātro palīdzību. Viņš hospitalizēts Vidzemes slimnīcā.

Līvānu novadā 53 gadīga sieviete vasarnīcā lasīja zemenes. Viņai kājā zem ceļgala iedzēlusi čūska. Sievieti NMP dienesta mediķi nogādājuši Jēkabpils slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā NMP dienesta mediķi izbraukuši 1012 izsaukumos, no kuriem 141 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām un negadījumiem.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV