Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Valmierā norisināsies pilsētas 727 gadu jubilejas svinības

Elīna Neimane, Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste, 30.06.2010. 10:51

Nedēļas nogalē, 2.un 3.jūlijā Valmieras pilsēta svinēs savu 727.dzimšanas dienu. Abu svētku dienu laikā valmieriešiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta daudzveidīga atpūtas un izklaides programma.
Valmierā norisināsies pilsētas 727 gadu jubilejas svinības

Piektdien, 2.jūlijā, no plkst. 19 norisināsies vēl nebijis svētku atklāšanas pasākums - vairāk kā 300 valmieriešu Rīgas un Lāčplēša ielas krustojumā veidos Valmieras pilsētas uzrakstu. To iemūžinās fotogrāfijās no Sv.Sīmaņa baznīcas torņa un pēcāk tiks izgatavotas svētkiem veltītas pastkartes. No plkst. 20 ikviens svētku apmeklētājs aicināts iepazīt astoņus stāstus par Valmieru, piedaloties vēsturiskajās spēlēs un mistērijās, kas norisināsies Valmieras pilsdrupu teritorijā, Rātslaukumā, kā arī pie Hanzas sienas. Gan lieliem, gan maziem svētku viesiem būs iespēja iepazīt astoņus gadsimtus un pilsētas vēsturi tajos, piedaloties dažādās spēlēs un atrakcijās. Būs iespēja nogaršot arī tradicionālos gardumus un nofotografēties vēsturiskos tērpos. Ikviens valmierietis un pilsētas viesis aicināts uzrakstīt savu vēlējumu nākotnes Valmierai. Plkst. 23 pie Valmieras Kultūras centra notiks brīvdabas kino seanss - Jāņa Streiča jaunākā spēlfilma „Rūdolfa mantojums". Labvēlīgos laikapstākļos no plkst. 23 svētku apmeklētāji varēs baudīt romantisku dzīvo mūziku promenādē pie ezeriņa.

Sestdien, 3.jūlijā, jau no plkst.9 Rātslaukumā darbosies amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādas amatnieku darinātas lietas un lauku labumus no zemnieku saimniecībām. No plkst. 10 pie Valmieras pilsdrupu estrādes bērnus un viņu vecākus uz savas īpašas grāmatzīmes izveidošanu aicinās bibliotēkas Puķu meitene. Mazajiem svētku dalībniekiem paredzētās aktivitātes norisināsies arī pie Hanzas sienas un Valmieras Kultūras centra, kur būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, izpaust savu talantu pie brīvā mikrofona, kā arī piedalīties bērnu disenītē.

Jauniešiem paredzētās aktivitātes jau no plkst.9 norisināsies pilsētas slidotavā, Rīgas ielā 43. Tiks veidota svētku torte Valmieras pilsētai – instalācija no dabas materiāliem. Jauniešu laukuma apmeklētājiem būs iespēja spēlēt lielās paslēpes, kur meklētāju lomās iejutīsies arī Valmierā pazīstami cilvēki, piedalīties ātrēšanas un ķerru sacensībās. Norisināsies smieklīgāko smieklu konkurss un velo fashion show, kurā ikviens pilsētas svētku apmeklētājs aicināts izgreznot savu braucamo – velosipēdu, skrituļslidas, rolleri, motociklu vai kādu citu nelielu braucamrīku. Pēc tam notiks izgreznoto braucamrīku parāde virzienā uz pilsētas centru. Svētku viesi varēs baudīt arī ielu mūzikas koncertu, kurā muzicēs talantīgie Valmieras pilsētas jaunieši. Jauniešu laukumā tiks dots starts arī orientēšanās pasākumam „Ieklausies pilsētā!", kura laikā būs jāatrod dažādi kultūrvēsturiskie kontrolpunkti Valmieras pilsētas teritorijā un jāiemūžina fotogrāfijās pie tiem sava klātbūtne Uzvarētāji būs tie, kuri visīsākajā laika posmā atradīs visvairāk objektu. Īpašu balvu saņems dalībnieks, kurš būs izveidojis atraktīvāko fotogrāfiju. Kopumā dalībniekiem jāatrod 12 kultūrvēsturiskie objekti.

Svētku ietvaros būs iespēja iepazīt arī Valmieras novada fonda darbību, piedaloties dārza svētkos, kas tiek rīkoti par godu fonda piecu gadu jubilejai. Interesenti varēs iemācīties salikt „Pārtikas grozu", atstāt savus vēlējumus fondam „Labo vārdu lādītē", iepazīties ar fonda cilvēkiem „draudzīgo sarunu stūrītī", kā arī piedalīties citās aktivitātēs.

Sportisko aktivitāšu mīļotājiem būs iespēja piedalīties „Valletas ģimeņu sporta dienā", kas norisināsies Dīvaliņa pļavās. Draudzīgā atmosfērā gan lieli, gan mazi varēs piedalīties sportiskās un radošās aktivitātēs piecās disciplīnās, kā arī notiks lielais ģimenes skrējiens un lielā stafete. Jāņa Daliņa stadionā norisināsies Latvijas čempionāts spēkavīriem, kā arī spēka un cīņas sporta veidu festivāls „Valmiera 2010". Pauku priedēs notiks riteņbraukšanas sacensības MTB krosā sievietēm un vīriešiem, savukārt Daliņa pludmalē - Valmieras pludmales volejbola atklātais čempionāta 5.posms „Valmieras pilsētas svētki". Viens no interesantākajiem sestdienas svētku pasākumiem iecerēta Pel parāde - Valmieras uzņēmumu, organizāciju, iestāžu, ģimeņu un draugu apvienību veidoto atraktīvo peldošo objektu šovs pa Gauju virzienā no airēšanas slaloma trases virzienā uz pilsētas tiltu.

Svētku noslēgumā plkst.19 Valmieras pilsētas estrādē notiks svētku koncerts, kura laikā tiks pasniegti jau tradicionālie apbalvojumi Goda un Gada Valmierietis. Koncertā klausītājus priecēs komponista Jāņa Lūsēna koncertprogramma „Tautas laiks", kurā piedalīsies Kristīne Zadovska, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Roze. Uzstāsies arī grupa „Romiros", savukārt nakts ballē spēlēs grupa „911". Ieeja svētku koncertā un nakts ballē būs bez maksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV