Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

Aktīvākie Latvijas jaunieši aicināti uz tasi tējas

Dace Kristiāna Ūdre, 13.10.2010. 10:21

Šodien, 13. oktobrī, „Jauniešu konsultācijas" sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju rīko „Tējas pēcpusdienu". Tējas pēcpusdiena paredzēta jaunatnes organizāciju jaunajiem līderiem, kā arī citiem interesentiem, kuri vēlas aktīvi iesaistīties nevalstiskajā sektorā un meklē domubiedrus. Tikšanās notiks no plkst.17.00 līdz 19.00 labdarības veikalā Otrā Elpa, Marijas ielā 13, Rīgā.
Aktīvākie Latvijas jaunieši aicināti uz tasi tējas

Tējas pēcpusdienu mērķis ir informēt jauniešus par brīvprātīgo darbu un iecerētajiem pasākumiem Eiropas brīvprātīgā darba gadā (2011), savstapēji iepazīties dažādām jaunatnes organizācijām un jauniešiem, kuri vēlas uzsākt savu darbību nevalstiskajā sektorā. Pasākuma cikla rezultātā paredzēts izveidot mērķtiecīgu un ciešu organizāciju sadarbību un izstrādāt reālas idejas nepieciešamajiem pasākumiem jauniešu nodarbinātības un līdzdalības lēmumu pieņemšanas procesā veicināšanai 2011. gada ietvaros.

„Tējas pēcpusdienas" koordinatore Liene Vītola: „Tējas pēcpusdienas laikā jauniešiem būs iespēja satikt pārstāvjus no portāla www.brivpratigais.lv un www.manrup.lv, kā arī iepazīt veikala Otrā Elpa unikālo darbības piemēru. Tējas pēcpusdienas dalībniekiem būs iespēja nobaudīt tēju un gardus cepumus, satikt domubiedrus, uzzināt informāciju par citu jaunatnes organizāciju darbību, klausīties vairāku portāla autoru brīvprātīgā darba veicināšanas veiksmes stāstus, kā arī nodibināt ciešus kontaktus jaunu sadarbību veidošanai 2011. gadā!"

Kā norāda pasākuma koordinatore, tējas pēcpusdienas no š.g. augusta līdz novembrim īsteno projekta „Brīvprātīgā darba akadēmija" brīvprātīgie jaunieši, kuri ar savu piemēru pasākuma apmeklētājiem vēlas parādīt, cik liela pievienotā vērtība ir nevalstiskā sektora aktivitātēm jauniešu personīgajai izaugsmei un veiksmīgākai karjeras attīstībai nākotnē. Vienlaikus tējas pēcpusdienu cikla rezultātā iecerēts izveidot ciešu sadarbību starp jaunatnes organizācijām, tādējādi apvienojot kopīgus spēkus mērķtiecīgām nevalstiskā sektora aktivitātēm Eiropas brīvprātīgā darba gada ietvaros 2011. gadā.

„Tējas pēcpusdiena notiks jau trešo reizi. Tā kā jauniešu pulcēšanās noritēs labdarības veikalā Otrā Elpa, šoreiz tikšanās veltīta īpašai tēmai – labie darbi sabiedrībai. Tāpēc ikviens pasākuma apmeklētājs jo īpaši tiek aicināts veikalam ziedot dažādus „otrās dzīves" priekšmetus, kā arī vietējo amatnieku/mākslinieku/ražotāju izstrādājumus, ko tālāk veikals realizēs papildus līdzekļu piesaistīšanai labdarības projektu atbalstam," norāda L.Vītola.

Pasākumam pieteikties nepieciešams, rakstot vai zvanot pasākuma koordinatorei Lienei Vītolai: viitola.liene@gmail.com, tel.25971409.

Tējas pēcpusdienas tiek rīkotas projekta „Brīvprātīgā darba akadēmija" ietvaros. Projekta „Brīvprātīgā darba akadēmija" laikā tiks apkopoti 10 labas prakses piemēri par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, izdots žurnāls par brīvprātīgo darbu, organizētas apmācības 30-40 jauniešiem no nevalstiskajām organizācijām, noorganizētas 4-6 pieredzes apmaiņas tikšanās ar apt.40 organizāciju jauniešiem, kā arī īstenoti 85 - 100 semināri vidusskolās visā Latvijā, par brīvprātīgā darba perspektīvām informējot 4000 – 7000 jauniešus. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt brīvprātīgā darba attīstību, atzīšanu un pieprasījumu jauniešu, uzņēmēju un valsts iestāžu vidū, veidojot kopīgas sadarbības un risinot jauniešu nodarbinātības jautājumus.

Projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2010. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projektu „Brīvprātīgā darba akadēmija" īsteno nevalstiska organizācija „Jauniešu konsultācijas", kura ir ieguvusi labu reputāciju, īstenojot tādus profesionālās orientācijas pasākumus kā raidījumu cikli televīzijā „Kurp dodies?" un „Pielaiko profesijas!"„Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa", portāls „Prakse.lv" un profesionālās orientācijas žurnāls „Veiksmes Formula", kā arī semināru cikls mācību iestādēs „Jaunietis darba tirgū".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV