Svētdiena, 03.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Tālavs, Tālis, Marts;

Izplaucis vēl viens viktorijas zieds Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes Preses centrs, 22.10.2010. 13:01

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā (Kandavas ielā 2, Rīgā) pagājušajā naktī izplaucis jau ceturtais – un visticamāk, ka pēdējais, – ūdensrozes viktorijas zieds. Šovakar, 22. oktobrī, to ikvienam iespējams apskatīt līdz plkst. 20.00.
Izplaucis vēl viens viktorijas zieds Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Viktorijas stāds ir atceļojis no Amsterdamas Botāniskā dārza un ir abu vienīgo savvaļas sugu Victoria cruziana un Victoria amazonica hibrīds.

Viktorijas sugas V. cruziana un V. amazonica savvaļā sastopamas Dienvidamerikas lielo upju baseinos. Augam ir vairāki pumpuri, un katrs no tiem zied tikai 48 stundas. Dabā pumpurs atveras ap saulrietu. Ziedam ir spēcīga smarža un paaugstināta temperatūra, kas pievilina apputeksnētājus kukaiņus. Nākamajā rītā pumpurs aizveras, ieslēdzot tajā kukaiņus. Vakarā zieds atkal atveras, kukaiņi izlido, bet, naktij beidzoties, zieds aizveras otrreiz un nogrimst ūdenī nogatavināt sēklas.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā apskatāmas arī izstādes „Pasaules augļi un sēklas" un „Sūnas un ķērpji".

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs 22. oktobrī būs atvērts līdz plkst. 20.00, pārējās dienās darba laiks ir no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: pieaugušajiem – Ls 1,50; pensionāriem un studentiem – Ls 1,00; skolēniem – Ls 0,50. Ieeja bez maksas: pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm, politiski represētajām personām.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV