Piektdiena, 08.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis;

Radīts putekļusūcējs no Latvijas pludmalē savāktiem plastmasas atkritumiem

Līga Ivanova, 01.11.2010. 10:49

Zviedrijā tapis īpašs putekļusūcējs, kura korpuss ir radīts no Latvijas, Polijas un Zviedrijas pludmalēs savāktajiem plastmasas atkritumiem. Latvijas pusē plastmasas vākšanu organizēja Electrolux Latvia sadarbībā ar vides organizāciju Projekts Pēdas, vācot atkritumus Ragaciema - Klapkalnciema pludmalē.

"Putekļusūcēja korpusā var atrast gan sarkano jūras zirdziņu, gan čības elementu, gan Krēslas krūzes fragmentus, bet visam pa vidu pretī draudzīgi raugās - Mangaļu pudeles vāciņš. Tās visas ir lietas, ko atradām talkas laikā tepat Ragaciema - Klapkalnciema pludmalē! Baltijas plastmasas putekļusūcējs pēc izgatavošanas dosies pasaules tūrē un ceram pavisam drīz to ieraudzīt arī klātienē Latvijā," stāsta Electrolux Latvia direktors Eduards Reneslācis.

No Latvijas nākušie plastmasas pudeļu korķīši, bērnu rotaļlietas, pludmales čība un kulta filmas "Krēsla" plastmasas glāze - tā ir tikai daļa no izstādes "Plastmasas karma" eksponātiem, kas šobrīd piedzīvojuši otro dzīvi putekļusūcēja korpusā. Putekļusūcējs ir pilnībā funkcionējošs un radīts pēc Electrolux zaļākā putekļusūcēja UltraOne Green parauga.

Kopumā Electrolux radījis piecus putekļusūcēju konceptmodeļus, to korpusā izmantojot savākto plastmasu no Ziemeļu jūras, Indijas okeāna, Vidusjūras, Klusā okeāna un Baltijas jūras. Jau tagad industriālai pārstrādei vajadzīgā plastmasa, kas pieejama uz sauszemes, pietrūkst, bet zemeslodes ūdenstilpnēs peld milzu plastmasas atkritumu salas. Šī projekta ietvaros Electrolux grib izpētīt, kā izmantot arī ūdenī esošos plastmasas atkritumus elektropreču ražošanā. Tādēļ pēc visu piecu putekļusūcēju pasaules tūres, vienu no tiem pārdos izsolē, bet iegūto naudu ieguldīs pētījumos par to, kā turpmāk elektropreču ražošanā varētu izmantot to plastmasu, kas peld jūrās un okeānos, un kā optimizēt šo pārstrādes procesu.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV