Piektdiena, 08.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis;

Klajā nāks jaunais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts

"Baltic Screen", 04.11.2010. 09:25

Piektdien klajā nāks jaunais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts, - "zelta simtnieks" jau tradicionāli tiks publicēts žurnālā VIP Lounge.
Klajā nāks jaunais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts

Krīzes gads ir gan būtiski ietekmējis sarakstā iekļauto Latvijas bagātāko cilvēku īpašumu novērtējumu, gan arī radījis iespaidīgas pārmaiņas pašā sarakstā - no pagājušā gada "zelta simtnieka" šogad sarakstā vairs nav atrodama gandrīz piektā daļa dalībnieku.

"Lai arī pērn mēs paredzējām, ka biznesam gaidāmi grūti laiki, tomēr turējāmies pie cerības, ka krīzes nazis nebūs tik ass un atsevišķas nozares tas griezīs maigāk. Tomēr šī cerība ir piepildījusies vien atsevišķās situācijās, un kopumā krīzes skarto uzņēmēju īpašumu vērtības turpināja kritumu," kopējo situāciju raksturo Vadims Jerošenko, kura vadītā korporatīvo finanšu kompānija Laika Stars arī šogad veikusi sarakstā iekļauto uzņēmēju īpašumu novērtēšanu.

Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā jau tradicionāli izmantota visu publiski pieejamo datu bāžu informācija, kuru vidū īpaši nozīmīgi bijuši Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas un Lursoft dati. "Atsevišķi iepriekš nedzirdēti uzņēmumi nonāca pelnošāko topā, atsevišķi veiksmīgi strādājoši uzņēmumi pieņem lēmumu izbeigt darbību Latvijā, ir arī atsevišķi pārsteigumi, kas saistās ar uzņēmumu maksātnespēju," - tā Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa raksturo jaunā "zelta simtnieka" sagādātos pārsteigumus.

Līdz ar to valsts simt bagātāko cilvēku īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 220 miljoniem latu, bet pēdējos divos gados tā no 3,17 miljardiem sarukusi līdz 1,8 miljardiem latu. Savukārt jaunais Latvijas bagātāko cilvēku pirmais desmitnieks VIP Lounge un saraksta veidotāju Baltic Screen skatījumā ir šāds:

1. (vieta iepriekšējā simtniekā - 1.) Lembergu ģimene (Aivars, Anrijs un Līga Lembergi) - 180 miljoni latu
2. (3.) Lipmanu ģimene (Kirovs Lipmans un Anna Lipmane) - 54 miljoni latu
3.-4. (4.) Sergejs Zaharjins - 53 miljoni latu
3.-4. (2.) Leonīds Esterkins - 53 miljoni latu
5. (27.) Šķēļu ģimene (Andris Šķēle, Kristiāna Lībane-Šķēle, Madara Dobrāja un Anete Šķēle-Pētersone) - 52 miljoni latu
6. (7.) Justs Karlsons - 41 miljons latu
7. (14.-15.) Arnis Riekstiņš - 38 miljoni latu
8.-9. (20.-23.) Guntis Rāvis - 34 miljoni latu
8.-9. (20.-23.) Vadims Telica - 34 miljoni latu
10. (11.) Josifs Apts - 32 miljoni latu

Pilns jaunais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts būs lasāms jaunajā žurnāla VIP Lounge numurā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV