Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Jelgavā uzsāk makulatūras vākšanas akciju

Zane Onkele, 11.02.2011. 16:22

Lai rosinātu bērnus un jauniešus rīkoties videi draudzīgi un taupīt dabas resursus, Latvijas Zaļais punkts, SIA „Zemgales EKO", Jelgavas Dome un Jelgavas Izglītības pārvalde aicina visu Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties makulatūras vākšanas konkursā „Dabu es saucu par mājām".

Makulatūras vākšanas akcijas nodrošināšanai izglītības iestādēs tiks izvietotas speciālas kastes, kurās bērni un jaunieši varēs izmest nevajadzīgo papīru. Šī gada 14.februārī pulksten 10.00 Jelgavas Valsts ģimnāzijā domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš svinīgi atklās akciju un pirmo makulatūras šķirošanas punktu. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs un SIA „Zemgales EKO" vadītāja Zane Ķince.

„Izglītības iestādes konkursā var piedalīties, sākot no 14. februāra līdz Jelgavas pilsētā organizētā Spodrības mēneša noslēgumam – 31.maijam, kad tiks izvērtēts savāktās makulatūras daudzums uz vienu izglītības iestādes audzēkni", stāsta „Zemgales EKO" vadītāja Zane Ķince. „Izglītības iestāde, kas konkursā iegūs pirmo vietu, balvā saņems ceļojošo balvu – statueti „Labais nodomu koks" un titulu „Videi draudzīgākā skola Jelgavā", kā arī dāvanu karti 50 latu vērtībā kancelejas preču iegādei. Otrās un trešās vietas ieguvēji balvā saņems attiecīgi 40 un 30 latus vērtas dāvanu kartes kancelejas preču iegādei", skaidro Z.Ķince
Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Atbalstu šāda veida akciju, jo makulatūras vākšana un papīra pārstrāde būtiski pasargā Latvijas mežus no pārmērīgas izciršanas. Nododot pārstrādei vienu tonnu makulatūras, tiek izglābti aptuveni 14 lieli koki, kas auguši 25 līdz 40 gadus. Tāpēc arī balva aktīvākajiem makulatūras šķirotājiem izvēlēta simboliska – „Labo nodomu koks".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV