Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

"Iespējamā misija" piedāvā labāko darbu jaunajiem profesionāļiem

Gundega Grīnberga, 28.02.2011. 14:41

Līdz 15. martam turpinās pieteikšanās izglītības un karjeras programmai "Iespējamā misija", kas aicina mērķtiecīgus un ambiciozus augstskolu absolventus kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Tā ir iespēja kā pilna laika skolotājam divus gadus skolā mācīt priekšmetu savā specialitātē, attīstīt sevī vadītāja un līdera dotības, piedalīties apmaksātās mācībās un kļūt par vienu no tiem, kas ietekmēs Latvijas nākotni. Pieteikties aicināti visu specialitāšu jaunie profesionāļi – biologi, fiziķi, ķīmiķi, filologi, matemātiķi, vēsturnieki, ekonomisti un citi.

85% no šobrīd Latvijas skolās strādājošajiem "Iespējamās misijas" skolotājiem uzskata, ka viņu darbam ir reāla ietekme, liecina gada beigās veiktā "Iespējamās misijas" skolotāju aptauja. Skolotāji atzīst, ka, strādājot skolā, jūt pozitīvas pārmaiņas skolēnu attieksmē gan pret sevi, gan mācībām, kas rodas pēc skolotāja iniciatīvas izceļot katra skolēna stiprās puses un radot interesi par konkrēto mācību priekšmetu. Par to liecina skolēnu sasniegumi mācībās un augošā interese par konkrēto mācību priekšmetu.

„Dalība "Iespējamā misijā" sniedz tieši to, ko mūsdienu jaunie profesionāļi sagaida no darba vietas – darbu ar ietekmi. Ja tu spēj iedvesmot, organizēt un vadīt veselu klasi, tu pratīsi arī stratēģiski domāt un ar savām idejām aizraut cilvēkus jebkurā organizācijā. Darbs skolā izaicina un vienlaikus sniedz milzu gandarījumu, ļauj pašam attīstīt sevi, vienlaikus palīdzot augt saviem skolēniem," stāsta Iespējamās misijas direktore Zane Oliņa. "Skolotāja darbs klasē ir atbildīgs un attīsta prasmes risināt kompleksas problēmas – pašam izvirzīt mērķus, rast labākos to īstenošanas ceļus, iedvesmot savus skolēnus mērķu sasniegšanai, sekot līdzi progresam un, galvenais, būt līdz galam atbildīgam par sava darba rezultātu."

Aptauja atklāja, ka 72% "Iespējamās misijas" skolotājiem darbs skolā ļauj mācīties tālāk un pilnveidot sevi. Turklāt, visi programmas dalībnieki atzīst, ka tieši dalība "Iespējamā misijā" un programmas veidotās mācības nodrošina viņiem tik ļoti nepieciešamo profesionālo atbalstu un paātrinājumu tālākai izaugsmei. Stāsta Iespējamās misijas skolotāja Liene Jurgelāne: "Manis kā skolotāja evolūcija ir bijis aizraujošs, iedvesmojošs, grūts, nogurdinošs, sarežģīts un ļoti audzinošs process, kas nekad nebūtu bijis iespējams bez Iespējamās misijas."

Programmu atbalsta progresīvākie Latvijas darba devēji, kas dalās pieredzē ar dalībniekiem un augstu novērtē "Iespējamā misijā" iegūto pieredzi, kā arī vēlas redzēt programmas absolventus kā vērtīgus darbiniekus. Regulārās tikšanās reizēs ar Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem un vadošo uzņēmumu augstākā līmeņa vadītājiem, dalībnieki gūst pieredzi, kas noder veidojot karjeru nākotnē.

Programma "Iespējamā misija" ir daļa no globālas izglītības kustības "Teach for All", kas apvieno līdzīgas programmas gandrīz 20 pasaules valstīs. Kļūstot par "Iespējamās misijas" dalībniekiem, jauniešiem tiek piedāvāta iespēja mācīties un sadarboties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem visā pasaulē.

„Mana pieredze darbā ar darbinieku un dažāda līmeņa vadītāju atlasi rāda, ka jaunieši Latvijā vēlas strādāt vidē, kas ļauj sevi attīstīt un paaugstināt savu kompetenci. Viņi augstu novērtē iespēju strādāt pieredzējuša vadītāja komandā, kas spēj pozitīvi ietekmēt un paātrināt izaugsmi. Jaunieši dod priekšroku uzņēmumiem, kas piedāvā personīgās izaugsmes iespējas un starptautisku pieredzi. Manuprāt, Iespējamā misija ir izaicinošs piedāvājums katram ambiciozam savas jomas profesionālim, augstskolas absolventam", stāsta vadītāju atlases konsultāciju kompānijas "Fontes" vecākā konsultante Betija Putniņa.

Pieteikties "Iespējamai misijai" var līdz 15. martam. Pieteikšanās anketa atrodama "Iespējamās misijas" mājas lapā www.iespejamamisija.lv. Iespējamās misijas pretendentam jājūt sevī līdera dotības, radošās spējas un piedzīvojuma gars. Aicināti tiek tie, kuri ir ieguvuši bakalaura grādu vai otrā līmeņa profesionālo izglītību jebkurā specialitātē. Pieteikšanās brīdī kandidāts var būt pēdējā kursa students vai maģistrants.

"Iespējamā misija" ir pirmā nacionāla mēroga korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva izglītības jomā Latvijā, ko dibinājuši Lattelecom, Swedbank un Ideju partneru fonds. Programmas mērķis ir sekmēt izglītības kā vērtības nostiprināšanos Latvijā, palīdzot talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Šo jauniešu talants un enerģija palīdz veidot skolās pozitīvu un progresīvu vidi, celt skolotāja profesijas prestižu un paaugstināt skolēnu motivāciju mācīties, lai kļūtu par aktīviem sabiedrības locekļiem un veidotājiem. Šobrīd savu darbu skolās turpina 29 programmas dalībnieki, katru dienu iedvesmojot mācībām 7000 skolēnus visā Latvijā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV