Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Kampaņā "Palīdzi Palīdzēt!" vāks līdzekļus mācību materiālu radīšanai bērniem ar īpašām vajadzībām

Elza Zīda, 03.03.2011. 13:42

Latvijā šobrīd ir aptuveni 10 tūkstoši bērnu ar īpašām vajadzībām, kuri nesaņem līdzvērtīgu izglītību, jo valstī nav pieejami atbilstoši, šo bērnu vajadzībām piemēroti mācību līdzekļi. Lai radītu digitālus un multimediālus mācību materiālus speciālo skolu audzēkņiem, kā arī pilnveidotu šo bērnu mācību procesu, portāls Pasakas.net sadarībā ar "Rimi" uzsāk kampaņu "Palīdzi Palīdzēt!". Tās laikā ikviens aicināts sniegt finansiālu palīdzību, lai bērni ar redzes, dzirdes, kustību un citiem traucējumiem Latvijā varētu saņemt pilnvērtīgu izglītību.
Kampaņā "Palīdzi Palīdzēt!" vāks līdzekļus mācību materiālu radīšanai bērniem ar īpašām vajadzībām

Galerijas:

"Šobrīd portālā Pasakas.net pieejamās pasakas audio un video formātā jau tiek izmantotas bērnu ar īpašām vajadzībām mācību procesā, taču tās nevar aizstāt kvalitatīvus mācību materiālus. Bērniem, kuriem ir grūtības redzēt, dzirdēt vai izprast lietas tradicionālā veidā, ir nepieciešama īpaša pieeja. Lai radītu specializētu mācību materiālu bāzi sākumskolas skolēniem, nepieciešami 60 tūkstoši latu. Kopumā plānots izstrādāt aptuveni 40 mācību materiālu komplektus, kas 7 līdz 10 gadus veciem bērniem palīdzētu apgūt tādus priekšmetus kā matemātiku, latviešu valodu, lasīšanu, dabas mācību un citus," situāciju skaidro viens no idejas autoriem, portāla Pasakas.net vadītājs Edmunds Vanags.

Specializētos mācību materiālus, kas paredzēti bērnu intelektuālajai un garīgajai attīstībai, plānots izstrādāt vairākos formātos – audio un video versijās, tos veidojot vieglā valodā, papildinot ar titriem un dažādiem vizuālajiem elementiem. Izveidotie mācību materiāli bez maksas būs pieejami ikvienam bērnam, vecākiem un pedagogiem portālā Pasakas.net.

Savu atbalstu kampaņai ir izrādījuši arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – ielu vingrošanas entuziasts Kaspars Zlidnis, dziedātāja Lorija Cinkusa un dabas draugs Māris Olte, kā arī uzņēmums Rimi Latvia, kļūstot par tās vēstniekiem. Kampaņas laikā vēstnieki apmeklēs speciālās skolas Rīgā un Latvijas reģionos, apciemojot bērnus un piedaloties mācību stundās.

"Katrs bērns ir īpašs un talantīgs, bet tas, cik labi katram padodas matemātika, ķīmija, ģeogrāfija vai kāds cits priekšmets, bieži vien ir atkarīgs no skolotāja. Savukārt skolotājam ļoti svarīgi ir, lai būtu pieejami piemēroti mācību materiāli. Īpaši būtiski izmantot pielāgotus materiālus ir, mācot bērnus ar dzirdes, redzes, kustību un garīgās attīstības traucējumiem. Jau šobrīd skolotāji ikdienā izmanto savu radošumu un paši gatavo šādus mācību palīglīdzekļus, tomēr specializēti, digitāli, profesionāli veidoti mācību materiāli ir ļoti nepieciešami. Tāpēc mēs aicinām – Palīdzēt Palīdzēt! – ikvienu, ziedojot kampaņai Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā. Rimi veikalos būs arī pieejamas īpašas simulācijas istabas, kurās varēs iepazīt bērnu ar īpašām vajadzībām ikdienu un mācību procesu, kā arī pārbaudīt savas spējas tikt galā ar grūtībām, ar kurām ik dienu nākas saskarties šiem bērniem," stāsta kampaņas vēstniece un Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.

Palīdzēt radīt digitālos mācību līdzekļus bērniem ar īpašām vajadzībām ir iespējams, ziedojot Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs, portālos Ziedot.lv un Pasakas.net, kā arī zvanot uz ziedojumu tālruni 90006685 (maksa Ls 1).

Kampaņa "Palīdzi Palīdzēt!" norisināsies no 1. marta līdz 31. maijam.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV