Svētdiena, 03.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Tālavs, Tālis, Marts;

Kartona puntu būru talka atklāj izstādes "earth.re.create" pasākumu sēriju

Inga Zālīte, 05.04.2011. 09:52

6. aprīļa pēcpusdienā no plkst. 18:00, gatavojoties ceļojošās izstādes "earth.re.create" nonākšanai Rīgā, tās organizatori ielūdz uz "Putnu būru talku" kafejnīcā "Taka", Miera ielā 10. Šoreiz apmeklētāji aicināti āmurus un naglas atstāt mājās un ņemt līdzi kartonu un atbilstošus darbarīkus, jo būros tiks pārvērstas kartona kastes, kas pēc pārtapšanas kalpos kā mājvieta informatīvajiem materiāliem par gaidāmo izstādes earth.re.create atklāšanu un radošajām darbnīcām.
Kartona puntu būru talka atklāj izstādes "earth.re.create" pasākumu sēriju

Putnu būru talkā kopā ar radošās pārstrādes meistariem un entuziastiem ampeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar kartona otrreizējās dzīves noslēpumiem, kā arī iesaistīties domu apmaiņā par patēriņu un materiālu vairākkārtējas izmantošanas iespējām.

Radošā talka būs gatavošanās 14.aprīlī plānotajai ceļojošās izstādes "earth.re.create" Latvijas pieturas atklāšanai. Atceļojusi no Austrijas, pa ceļam paviesojoties Spānijā, Vācijā un Zviedrijā, earth.re.create izstāde piedāvā iepazīties ar jaunu cilvēku pozitīvi kritisku skatījumu uz modes industriju un patērētāju sabiedrību. Būs aplūkojami no dažādiem radoši pārstrādātiem materiāliem darināti tērpi, fotogrāfiju kolekcijas un citi projekti. Izstādi papildinās arī interaktīvas radošās pārstrādes (upcycling) darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs iesaistīties, lai kopīgi meklētu praktiskus risinājumus tējas maisiņu, tetrapaku un citu materiālu otrreizējai pielietošanai. Būs iespēja noskatīties video par izstādes tapšanu, ekoloģiju, patērētāju kultūru un ražošanas industriju.

Izstāde radīta 2010.gada vasarā projekta earth.re.create ietvaros Austrijā un atspoguļo austriešu, spāņu, vācu, zviedru un latviešu radošu cilvēku skatījumu uz modes ilgstspējības aspektiem, patērētāju sabiedrību un tās saistību ar ekoloģiju un attieksmi pret šķietami nevajadzīgiem un neizmantojamiem materiāliem. Izstādes mērķis ir ievest apmeklētāju patērētājkultūras aizkulisēs, kritiski izvērtējot mums, eiropiešiem, tik raksturīgo dzīvesveidu, vērtības un paradumus.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar zināšanu platformu "Dipadu", radošo apvienību MYSTYLe art un organizāciju „Zaļā Brīvība".

Vairāk informācijas:
Projekts earth.re.create: http://www.earthrecreate.com/
Platforma ideju un zināšanu apmaiņai Dipadu:http://www.dotspretdotu.wordpress.com/
Kafejnīca TAKA: http://pataku.wordpress.com/
ARTE TV video reportāža par projektu: http://www.arte.tv/de/suche/3439344.html .

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV