Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

"Iespējamās misijas" Vasaras skola ir jauna iespēja skolēniem ar zemiem mācību sasniegumiem atgūt ticību saviem spēkiem

Gundega Grīnberga, 15.07.2011. 09:34

"Aiz muguras mācību gads, bet īpaši jau mācībās veicies nav. Tad skolas vasaras darbi - arī nekas patīkams, bet kaut kā jau nākamajā klasē ir jātiek. Ko iemācījos? - Nezinu, jau piemirsies. Kā būs nākamgad? - Nezinu, laikam jau tāpat." Tā ir atziņa par mācību gada pieredzi, ko mums varētu izstāstīt vai ikkatrs no 70 Liepājas 7. un 8.klašu jauniešiem, kuri no 18.jūlija līdz 29.jūlijam mācīsies Iespējamās misijas Vasaras skolā Grandiozā ekspedīcija.

Galvenais iemesls skolēnu zemajiem mācību sasniegumiem nereti ir viņu vājā motivācija mācīties, ticības trūkums saviem spēkiem, skolēna zemā pašapziņa, negatīvā attieksme un reakcija no skolotāja puses, atkārtoti pārbaudījumi un palikšana uz otru gadu, kā rezultātā skolēni sāk kavēt skolu un pat pamet to. [1]

Bieži grūtības mācībās radušās un ir ielaistas ilgākā laika posmā, jo tās nav savlaicīgi identificētas vai tām nav pievērsta uzmanība. Visa tā rezultātā vidēji ik gadu 6% jauniešu Latvijā neigūst pamatizglītību. Līdz ar to šo jauniešu nākotnes izredzes iegūt darbu un kļūt par ekonomiski un sociāli aktīvu sabiedrības daļu ir vājas.

Iegūtā pieredze Iespējamai misijai, jau trešo gadu rīkojot Vasaras skolu, liecina, ka tas ir veids, kā palīdzēt skolēniem atgūt zudušo mācīšanās motivāciju un pārliecību par saviem spēkiem. To apstiprina iepriekšējo gadu rezultāti - visos dabaszinātņu priekšmetos un arī matemātikā skolēnu zināšanas un prasmes ir iespējams uzlabot. Iespējamās misijas Vasaras skolas pozitīvo ietekmi apliecina arī veiktā skolēnu aptauja, kur 93% skolēnu apstiprināja, ka guvuši lielāku pārliecību par saviem spēkiem sasniegt labākus mācību rezultātus skolā, jo nometnes laikā ieguvuši daudz jaunas un noderīgas zināšanas.

Vasaras skola dienas nometnes formā skolēniem ar zemiem mācību sasniegumiem ir kļuvusi par reālu alternatīvu tradicionālajiem vasaras darbiem. Šāda mācību forma īsi pirms jaunā mācību gada sākuma ļauj attīstīt savas pamatprasmes dabaszinātņu priešmetos un matemātikā kā arī iegūt pārliecību "arī es varu sasniegt labus mācību rezultātus".

"Vasaras skolu organizēšanas pieredze ļāvusi mums izdarīt secinājumus par darbu ar skolēniem ar vājiem mācību sasniegumiem. Pirmkārt, tā ir izpratne par to, ka vājo mācību sasniegumu iemesli ir konkrēti. To risināšanai nepieciešama neatlaidīga un sistemātiska rīcība gan no profesionāļu, gan vecāku puses. Problēmas iemesls bieži ir noteiktu pamatprasmju trūkums, kas nav savlaicīgi konstatēts. Nereti vājo sekmju pamatā nav zināšanu trūkums, bet gan neatbilstoša skolēna uzvedība vai kontakta trūkums ar skolotāju - problēmas, kuru risinājums nav pagarināts mācību gads vai atstāšana uz otru gadu. Skolēniem, kuriem vajag atgūt pārliecību par saviem spēkiem, svarīgi uzsvērt praktisku darbošanos, aktīvu iesaisti mācībās, iespēju mēģināt jaunas prasmes drošā vidē, individuālu atbalstu un iespēju strādāt atšķirīgā tempā un demonstrēt savas prasmes un zināšanas dažādos veidos," atzīst Zane Oliņa, Iespējamās misijas programmas attīstības vadītāja.

Iespējamās misijas Vasaras skola Grandiozā ekspedīcija, kas notiek kā divu nedēļu dienas nometne, šogad noritēs no 18. līdz 29 jūlijam Liepājas 15.vidusskolā. Katru dienu no pl. 8.00 līdz pl. 17.00 mācību nodarbībās 2010./2011.mācību gada 7. un 8.klašu skolēni pilnveidos savas zināšanas un uzlabos mācību motivāciju matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, fizikā, angļu valodā un sociālajās zinībās, kā arī attīstīs sevi interešu pulciņos.

Izglītības programma Iespējamā misija Vasaras skolu rīko sadarbībā ar Liepājas pilsētas izglītības pārvaldi un LR IZM Valsts izglītības un satura centra ESF projektu Dabaszinātnes un matemātika. Nometni un nodarbības vada Iespējamās misijas skolotāji un programmas absolventi. Vasaras skolas saturu un mācību materiālus eksaktajos mācību priekšmetos izstrādāja VISC projekta Dabaszinātnes un matemātika speciālisti.

Mediju uzmanībai!

Masu mediji tiek laipni aicināti apmeklēt Iespējamās misijas Vasaras skolu:

22.jūlijā Iespējamās misijas Vasaras skolu apmeklēs LR Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (uzaicināts) un ministrijas parlametārā sekretāre Daiga Reča.

•pl.12.20-13.30 viesiem un mediju pārstāvjiem ir iespēja vērot Iespējamās misijas skolotāju vadītās stundas;

•pl.13.35 tikšanās ar Iespējamās misijas Ceturtā iesaukuma dalībniekiem un paneļdiskusija par to, kā izglītības sistēmā tiek risināts jautājums par skolēniem ar zemiem mācību sasniegumiem un kas notiek ar bērniem, kuri tiek atstāti uz otru gadu;

•pl. 15.10 tikšanās ar nometnes dalībniekiem, kur jaunieši stāstīs par to, kas viņiem skolā palīdz vai traucē labāk apgūt mācību vielu.

29.jūlijā pl.13.00-15.00 Vasaras skolas izlaidums, kur dalībnieki rādīs un stāstīs par nometnes laikā apgūto. Uz kuru tiks aicināts Uldis Sesks, Liepājas Domes priekšsēdētājs; Silva Golde, Liepājas Domes priekšsēdētāja vietniece; Ludmila Molčanova, Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja; Dace Namsone, IZM VISC ESF Dabaszinātnes un matemātika projekta vadītāja.

[1] LR Izglītības un zinātnes ministrijas dokuments, Sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu un iekļaujošas izglītības atbalsta sistēmas izveides nostādnes, 2009.gads

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV