Ceturtdiena, 23.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija;

Akcija „Uzlādē pasauli!" Kalnciema kvartālā pulcē vairākus simtus apmeklētaju

EasyGet.lv, 27.09.2011. 14:00

24. septembrī Kalnciema kvartālā vispasaules kampaņas „Moving Planet" ietvaros notika akcija "Uzlādē pasauli!", kura pulcēja vairāk kā 500 apmeklētāju no visas Latvijas. Pasākuma laikā, ikviens tā apmeklētājs aizraujošos un radošos veidos varēja iepazīt un izmēģināt atjaunojamo enerģiju tehnoloģijas, kā arī radošajās darbnīcās uzzināt vairāk par klimata pārmaiņām un to ietekmi uz vidi, informē informē „Uzlādē pasauli!" sabiedrisko attiecību koordinatore Austra Jāvalde.
Akcija „Uzlādē pasauli!" Kalnciema kvartālā pulcē vairākus simtus apmeklētaju

Galerijas:

Pasākuma laikā notika gan izglītojošas, gan radošas un ļoti praktiskas aktivitātes – tā apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt atjaunojamo enerģiju prototipus, "uzmīt" pašiem savu plašu mūziku un piena kokteili, skatīties īsfilmas par klimata pārmaiņām, kā arī piedalīties auto un velo kāzu svinībās! Visu pasākuma laiku bērniem tika dota iespēja veidot pašiem savas stop motion multfilmas, kā arī kopā ar skautiem un gaidām veidot vējdzirnaviņas, tādējādi simboliskos veidos izprotot atjaunojamo enerģiju būtību un veidus. „Atjaunojamās enerģijas Latvijā ir vēl neapgūts temats, par kuru lielākais sabiedrības daļai ir ļoti miglains priekšstats. "Uzlādē pasauli!" pasākumā mēs gribējām parādīt, kā vējš, saule, zeme un cilvēks spēj radīt enerģiju, un ļaut ikvienam pašam izmēģināt, kā šo enerģiju var pielietot! Redzot, ka tieši bērni visaizrautīgāk izmēģina ar mīšanos darbināt plašu atskaņotāju un pagatavot sev kokteili, kā arī paši vadīt ūdeņraža auto, ir skaidrs, ka atjaunojamās enerģijas ir ļoti interesants temats tieši jaunākajai paaudzei, un mēs ticam, ka tieši viņi būs tie, kas šīs enerģijas padarīs pieejamas ikvienam pasaules iedzīvotājam!", stāsta „Uzlādē pasauli!" vadītāja Madara Peipiņa.

Pasākuma noslēgumā ikvienam tā apmeklētājam bija iespēja piedalīties improvizētās velo+auto kāzās, kurās simboliskā ceremonijā tika salaulāts velosipēds ar automašīnu, parādot to, ka velosipēdisti un autovadītāji var būt draudzīgi un cienīt viens otru. "Velo+auto kāzu pasākums deva iespēju velobraucējiem un autobraucējiem iejusties vienam otra ādā, sekmējot, ka velobraucēji un autobraucēji uz ceļa kļūst uzmanīgāki un iejūtīgāki viens pret otru un, ja ar to izdosies novērst kaut vienu satiksmes negadījumu, tad pasākums ir izdevies, un, lai arī pašas velo+auto kāzas ir noslēgušās, tomēr balto lentīšu izplatīšana aizvien turpinās, tāpēc ikviens velosipēdists un autovadītājs var doties uz sev tuvāko Gandrs, Dutch Bike, Studentbike, Electrabike, Pērle vai MiiT veikalu, lai pieprasītu savu balto lentīti", tā Aigars Rubiķis, velo+auto kāzu pasākuma organizators. Pasākuma izskaņā tā apmeklētājiem bija iespēja noklausīties arī Māras Upmanes-Holšteines un grupas Astro'n'out akustisko koncertu.

24. septembrī Latvijā un visā pasaulē, notika pasaules mēroga kampaņa „Moving Planet". Kampaņas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām. Šajā dienā visā pasaulē dažādas organizācijas, uzņēmumi un domubiedru grupas veidoja dažādus pasākumus, aicinot cilvēkus aizdomāties par fosilās enerģijas nodarīto kaitējumu un informējot par praktiskām iespējām kā īstenot pāreju no fosilās uz atjaunojamo enerģiju dažādās dzīves jomās. Šogad kampaņas ietvaros notika vairāk kā 2 tūkstoši pasākumu, vairāk nekā 175 valstīs. Ņujorkā un Sidnejā šogad notika milzu velobraucieni, Parīzē cilvēki paši kļuva par mākslu, veidojot gigantisku attēlu, kas simbolizē klimata pārmaiņas. Cilvēki skrēja, skrituļoja, sadevās rokās, brauca ar velosipēdiem, peldēja, leca, gāja gājienos, diskutēja un visādi citādi parādīja to, ka tiem tiešām rūp klimata pārmaiņas.

www.350.org ik gadu organizē globāla mēroga kampaņu, lai pievērstu sabiedrības un tās līderu uzmanību klimata pārmaiņām. 2010. gada kampaņas fokuss bija dažādu zaļo darbu veikšana, biedrība „homo ecos:" kampaņu koordinēja Latvijā, latviskojot kampaņas nosaukumu - „Vispasaules zaļo darbu diena". Šī gada kampaņas nosaukums ir „Moving Planet", latviskojot - "Uzlādē pasauli!" un tās centrālais pasākums notika 24. septembrī.

Projektu "Uzlādē pasauli!" Latvijā organizē biedrība "homo ecos:" sadarbībā ar bioplastmasas izplatītāju "Green Mood" un citiem sadarbības partneriem. Kampaņu atbalsta "Sorosa fonds - Latvija", interneta portāls "Delfi", portāls "ir.lv" un citi.

Plašāku informāciju un pasākuma fotogrāfijas meklējiet www.homoecos.lv/lv/uzlade-pasauli vai kampaņas centrālajā mājas lapā www.moving-planet.org.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV