Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

„Dominā" atklāta rudenim veltīta lietussargu izstāde

EasyGet.lv, 29.09.2011. 10:22

Sākoties rudenim, ielās aizvien biežāk parādās lietussargi. Lai arī, iespējams, daudziem tie saistās ar drūmu laiku un lietu, tirdzniecības centrs „Domina" vēlas parādīt, ka ar lietussargu palīdzību dienu var padarīt priecīgāku – šoruden neļauties pelēcībai, bet starot ar krāsainu lietussargu vai jaunu, košu rudens apģērbu zem tā!
„Dominā" atklāta rudenim veltīta lietussargu izstāde

Līdz pat 11.oktobrim tirdzniecības centra „Domina" centrālajā laukumā ikviens interesents ir aicināts aplūkot rudenim veltītu izstādi „Kas Tevi šoruden pasargās no lietus?", informē T/c „Domina" mārketinga vadītāja Eda Magone. Tajā ir redzami krāsaini, garastāvokli uzlabojoši, lielākoties 70. līdz 80. gadu lietussargi, kas tā vien aicina – nebēdājies par lietu, labāk staro no prieka! Lietussargu priekštecis ir saulessargs, tādēļ izstādē ir iekļauti arī koķeti saulessargi un dzīvespriecīgi universālie lietussargi-saulessargi.

Mūsdienās lietainas dienas bez lietussarga nav iedomājamas, bet, kā izrādās, īstie lietussargi parādījušies mūsu ēras 4.- 5.gs. Ķīnā un Japānā, kur tie pagatavoti no smaga, saeļļota zīdkoka papīra. No Ķīnas un Japānas saulessargi un lietussargi izplatījušies pa visu Āziju. 16.gs. saulessargs un lietussargs bija pazīstami arī Eiropā – Portugālē, Itālijā, Spānijā un Francijā.

17.gs. pirmajā pusē Eiropā saulessargi bijuši tikai dāmām, kuras tos izmantoja, dodoties medībās. 18.gs. pirmajā pusē tos sāka pielietot arī citviet sadzīvē, turklāt franči bijuši tie, kas praktisko izgudrojumu pārvērtuši modes atribūtā.

Vēl 19.gs. vidū lietussargs nebija kungu iecienīts, jo valdīja uzskats, ka tos nēsā tikai sīkpilsoņi. Savukārt 19.gs. otrajā pusē kungi jau sāka valkāt elegantus lietussargus – spieķus. 19.gs. beigās visi Anglijas džentlmeņi staigāja ar „pilsētas lietussargiem", un tie kļuva par simbolu pilsētas vīrietim.

20.gs. 30.gados lords Čemberlens Minhenē aizsāka jaunu lietussargu vēsturi – tas no eleganta aksesuāra kļuva par praktisku nepieciešamību lietainā laikā. Bet tieši 1928.gadā parādījās salokāmie „kabatas" lietussargi.

Izstāde „Kas Tevi šoruden pasargās no lietus?" veidota no „Dailes teātra" un „Rīgas Kinostudijas" lietussargu un saulessargu arhīviem. Informācijas avots par lietussargu vēsturi: makslaplus.lv.

Par tirdzniecības centru „Domina"

T/c „Domina" ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā, kas saviem apmeklētājiem ne vien sniedz plašas iepirkšanās iespējas, bet arī piedāvā gūt pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas un interesanti pavadīt brīvo laiku. Tajā atrodas vairāk nekā 170 veikalu, tostarp visplašākajā izvēlē tieši apavu un bērnu preču tirdzniecības vietas. Tāpat ir pieejama boulinga zāle ar 12 celiņiem, skaistumkopšanas centrs, kafejnīcas un restorāni, kā arī dažādu pakalpojumu sniegšanas vietas – pasts, apdrošināšanas iestādes un banku filiāles, ķīmiskā tīrītava, auto mazgātava, apģērbu šūšanas un labošanas iestāde, apavu ražošanas un labošanas iestāde, kā arī atslēgu serviss. Tirdzniecības centra „Domina" pārvaldītājs ir SIA „Baltic Red Management".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV