Piektdiena, 01.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ilgvars, Ivars;

Rīgas 810 gadu jubilejas laikā izkaltā atslēga tiks novietota pie Rātsnama ieejas

EasyGet.lv, 09.11.2011. 13:26

Lai Rīgas 810 gadu jubilejas laikā izkalto jauno Rīgas atslēgu varētu apskatīt ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, tā tiks novietota pie Rātsnama ieejas. Ceturtdien, 10.novembrī, plkst.11.00 Rīgas domē notiks svinīgs pasākums, kurā laikā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atklās postamentu ar tajā ievietoto atslēgu, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Rīgas 810 gadu jubilejas laikā izkaltā atslēga tiks novietota pie Rātsnama ieejas

Rīgas domes 1.stāva foajē tiks atklāta arī izstāde „Kā tapa rīdzinieku atslēga", atceroties skaistākos brīžus no atslēgas tapšanas gaitas. Gatavojoties Rīgas 810 gadu jubilejai, atbilstoši idejas autoru Andreja Ēķa un Nika Volmāra iecerei,

Rātslaukumā bija novietota liela lāde, kurā ikviens varēja iemest savu atslēgu kā materiālu jaunas Rīgas atslēgas kalšanai. Visas saziedotās atslēgas 21. augustā svētku gājiena laikā tika aizvestas uz 11. novembra krastmalu, kur bija uzstādīta metāla kausēšanas krāsns. Tajā metālmākslinieka Kārļa Alaiņa vadībā visas dienas garumā tapa jaunā atslēga. Rīdzinieki un viesi jauno atslēgu ieraudzīja speciāli veidota uzveduma „Leģenda par Rīgas atslēgu" kulminācijas laikā.

Rīdzinieku atsaucība, ziedojot savas atslēgas bija ļoti liela, jo kopumā tika savāktas 52 763 atslēgas. Tieši tāpēc tika nolemts jauno Rīgas atslēgu novietot pie Rātsnama ieejas, lai ikviens jebkurā laikā varētu atnākt un apskatīties, kāda izskatās kopīgi veidotā atslēga.

Laipni aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus un citus interesentus piedalīties pasākumā, kas tiek rīkots, novietojot jauno Rīgas atslēgu pie Rātsnama ieejas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV