Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Mārtiņdienas tirdziņš Centrāltirgū un Vidzemes tirgū

EasyGet.lv, 10.11.2011. 13:02

11. un 12. novembrī Centrāltirgū un Vidzemes tirgū notiks dažādi pasākumi par godu Mārtiņdienai ar amatnieku un mājražotāju tirdziņu, dažādām izdarības kā maziem, tā lieliem apmeklētājiem, informē RPAS "Rīgas Centrāltirgus" sabiedrisko attiecību vadītājs Ivars Jakovels. Aktīvākajiem izdarību dalībniekiem galvenā balva – gards zoss cepetis.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņā Centrāltirgū un Vidzemes tirgū 11. un 12. novembrī piedalīsies labākie sava aroda meistari no visas Latvijas, pārstāvot dažādus mūsu zemes etnogrāfiskos novadus un demonstrējot dažnedažādus tautas amata mākslas veidus. Tirdziņā būs iespējams iegādāties gan saldāko medu un gardāko maizi, gan vissmeķīgāk kūpinātās desas un žāvētās zivis. Savukārt, amatnieki piedāvās visdažādākos izstrādājumus no koka un māla, vilnas un dzijas, dzintara un sudraba.

Par svētku noskaņu rūpēsies deju kolektīvi „Laipa" un „Ozolnieki", ukraiņu kultūras biedrības „Smereka" folkloristi ar dziesmām un bērni ar teātra uzvedumu „Коза дереза". Tirgus apmeklētāji tiks iesaistīti dažādās Mārtiņdienas spēlēs, mīklu minēšanā, bet vīri tiks aicināti piedalīties „Gaiļu cīņas" latvisku rotaļu garā.

Radošajās darbnīcās lieli un mazi tiks aicināti darināt Mārtiņdienas maskas, izgatavot „Dvēseļputnus" no dažādu krāsu dzijām, kā arī tīt Mārtiņdienas kūpināmos kociņus no mūžzaļajiem koku zariem un izkaltētiem ārstniecības augiem.

„Saskaņā ar tautas tradīcijām Mārtiņdiena saistās ar rudens beigu darbiem un ziemas sākumu, ko vēlamies atzīmēt kopā ar saviem pircējiem un apmeklētājiem svētku programmas ietvaros. Arī tirgū esam sagatavojušies ziemai, veicot tirdzniecības paviljonu jumtu remontu, pirmo reizi vēsturē pieslēdzot centrālajai apkurei Sakņu paviljonu, kā arī esam uzstādījuši jaunus sildītājus Gaļas paviljonā, tāpēc svētkus ir pelnījis gan pircēji un tirgotāji, gan arī pats tirgus", stāsta Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības „Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Kultūras programma rīdziniekiem un pilsētas viesiem Centrāltirgū tiks piedāvāta 11. novembrī, bet Vidzemes tirgū - 12. novembrī. Abas dienas tā norisināsies no plkst. 11:00 – 14:00.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV