Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Lāčplēša dienai veltīti vairāki pasākumi Rīgā

EasyGet.lv, 10.11.2011. 10:51

11. novembrī Rīgā paredzēti vairāki Lāčplēša dienai veltīti piemiņas pasākumi un plaša kultūras programma, tajā skaitā, koncerti, deju uzvedums, kino seansi, kā arī patriotiski izzinošas aktivitātes jauniešiem, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Lāčplēša dienai veltīti vairāki pasākumi Rīgā

11. novembra atceres pasākumi sāksies plkst. 9.00 Doma baznīcā ar Ekumenisko dievkalpojumu, pēc tam plkst. 11.00 notiks svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos. No plkst. 13.00 ikvienam būs iespēja vērot Rīgas garnizona vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, bet svinīgā godasardzes maiņa pie Rīgas pils paredzēta plkst. 14.00, pēc tam ziedu nolikšana pie pulkveža O. Kalpaka pieminekļa. Lāčplēša dienas atceres pasākums plkst. 15.30 ar valsts, Rīgas domes vadības un militārpersonu piedalīšanos notiks arī Sudrabkalniņā. Pasākumā muzicēs profesionālais pūtēju orķestris „Rīga", vairāki kori, kā arī folkloras kopa „Vilki". No plkst. 17.30 līdz pat vienpadsmitiem vakarā tradicionāli notiks pasākums „Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem", kurā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, kā arī koncerts Strēlnieku laukumā, ugunsplosta palaišana Daugavā un plkst. 21.30 sadziedāšanās pie Rīgas pils.

Ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim būs iespēja dienas gaitā apmeklēt arī vairākus bezmaksas koncertus, kas notiks Anglikāņu baznīcā, Rīgas Kultūras centrā „Iļguciems", Rīgas Sv. Pētera baznīcā, VEF Kultūras pilī un Rīgas Latviešu biedrības namā. Tāpat 11. novembra atcerei Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde" tiks demonstrēta filma „Vienīgā fotogrāfija", bet Jūgendstila muzejā būs lekcija „Rīgas militārvēsturiskie pieminekļi". Jauniešus aicina uz patriotiski izzinošiem pasākumiem, kas notiks Andrejsalā, kurā risināsies patriotiska piedzīvojumu spēle jauniešiem „Rīgas hronika 11.11.11.". Līdzīgs pasākums „11. novembris – mūsdienu acīm" notiks arī Zaķusalā, kurā paredzēta brīvības cīņu kaujas rekonstrukcija, kā arī viktorīna un strēlnieku stafete.

11. novembra pasākumi Rīgā notiek ar Rīgas pašvaldības atbalstu.

Pielikumā: Lāčplēša dienai veltīto pasākumu programma

Papildinformācija: interneta vietnē: www.kultura.riga.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV