Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Roberts Ķīlis: IZM nākamā gada budžetā neplāno samazinājumus augstākajai izglītībai

EasyGet.lv, 24.11.2011. 14:11

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamā gada budžetā nav paredzējusi nekādus budžeta dotāciju samazinājumus augstākajai izglītībai, turklāt ir radusi iespēju kompensēt iepriekšējo gadu budžeta samazinājuma ietekmi 155 790 latu apmērā, – tā šodien, tiekoties ar Rektoru padomes pārstāvjiem, uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, informē ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Reinis Tukišs. Vienlaikus viņš apliecināja, ka ir pildījis savu solījumu nesamazināt finansējumu IZM pārraudzībā esošām augstskolām.

R.Ķīlis aicināja Rektoru padomes pārstāvjus uz pastāvīgu sadarbību un dialogu, akcentējot ekspertu diskusiju nepieciešamību augstākās izglītības pilnveidošanas procesos. Abas puses vienojās tuvākajā laikā izveidot savstarpējās sadarbības laika un ekspertu deleģējuma priekšlikumus. Rektoru padomes vārdā tās priekšsēdētājs Arvīds Barševskis izteica gatavību sadarboties, lai augstākās izglītības sistēma būtu sakārtota un kvalitatīva, un nodrošināt padomes pienesumu pārmaiņu īstenošanā.

Ministrs apliecināja savu atvērtību sarunai ar visām ieinteresētajam pusēm un pauda neizpratni par Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas atklātajā vēstulē paustajiem apgalvojumiem par solījumu pārkāpšanu jautājumos par augtākās izglītības finansējumu un sabiedrības līdzdalības nodrošināšanu lēmumu pieņemšanas procesos. Ministrs uzsvēra faktu, ka vēstule nosūtīta dienu pirms savlaicīgi plānotas tikšanās Rektoru padomē, kurā visus neskaidros jautājumus ir iespēja noskaidrot nepastarpinātā sarunā.

Ministrs aicina vēstules autorus turpmāk atturēties no pārsteidzīgiem un nepārdomātiem paziņojumiem un izmantot dialoga iespējas konstruktīvu sarunu un risinājumu īstenošanā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV