Trešdiena, 06.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Niklāvs, Niks, Nikolajs;

Latvijas komanda pirmo reizi iekļūst starptautisko studentu programmēšanas sacensību finālā

EasyGet.lv, 28.11.2011. 16:07

Pirmo reizi Latviju pārstāvošā Latvijas Universitātes (LU) komanda ir iekļuvusi studentu programmēšanas sacensību (ACM ICPC) finālā, tādējādi iekļūstot 100 pasaules labāko komandu vidū, informē LU Preses centrs. Pusfināla sacensībās, kas 27. novembrī notika Sanktpēterburgā, piedalījās divas LU komandas.

„Sacensības ilga piecas stundas. Mūsu komanda „unusual" lieliski finišēja, varētu pat teikt, ka tas bija izcilākais finišs visu komandu vidū, kopā iesniedzot sešus pareizi atrisinātus uzdevumus – piektajam uzdevumam pareizais risinājums tika iesniegts 11 minūtes un sestajam uzdevumam nepilnas trīs minūtes pirms sacensību beigām. Komanda atrisināja vēl divus uzdevumus, kas diemžēl risinājumā bija kļūdas, kuras laika trūkuma dēļ neizdevās novērst. Otrās komandas 44.vieta arī ir ļoti augsta, jo tā dod punktus gan kvotu aprēķinam mūsu apakšreģionam, gan universitāšu reitingam," par sacensībām stāsta LU Datorikas fakultātes asociētais profesors Guntis Arnicāns.

Kopā šajās sacensībās piedalījās 217 komandas. LU komanda „unusual", kuras sastāvā bija Eduards Kaļiņičenko, Jevgēnijs Vihrovs un Normunds Vilciņš ieguva 22. vietu, bet komanda „Hyperdrive" – Agnis Āriņš, Artūrs Bačkurs un Krišjānis Prūsis, ierindojās 44. vietā. Arī šoreiz Latvijas komandas uzrādīja labākos rezultātus Baltijā - Viļņas Universitātes komanda palika 78. vietā, Tartu Universitāte – 103. vietā, bet Kauņas Tehniskā Universitāte – 104. vietā. Universitāšu vērtējumā LU ieguva 13. vietu, kas deva iespēju startēt finālā.

„Ar šo panākumu mēs uzskatāmi parādām Latvijas augstākās izglītības „paļātājiem", ka nedrīkst mālēt visu drūmos toņos. Ir jomas, kurās, neraugoties uz knapo vai pat nekādu valsts atbalstu, mēs esam spējuši izsisties ne tikai Eiropas universitāšu pirmajā tūkstotī, bet pat pasaules universitāšu pirmajā simtā," uzskata LU Datorikas fakultātes dekāns profesors Juris Borzovs.

Pagājušajā gadā studentu programmēšanas sacensībās piedalījās 24,915 studenti no 2070 universitātēm, pārstāvot 88 pasaules valstis.

Studentu programmēšanas sacensību fināls notiks 2012. gadā no 14. līdz 18. maijam Varšavā, kurā piedalīsies 105 komandas.

Latvijas Universitātes komandas sacensībām sagatavoja LU Datorikas fakultātes asociētais profesors Guntis Arnicāns un doktorants Rihards Opmanis. Komandu „unusual" sacensībām palīdzēja sagatavot Sergejs Meļņiks, SIA "Progmeistars" vecākais pasniedzējs.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV