Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

R.Ķīlis stiprinās koledžu lomu

EasyGet.lv, 14.12.2011. 18:41

Nepieciešama pastāvīga sadarbība un regulārs dialogs, lai stiprinātu koledžu lomu un nozīmi izglītībā, kā arī lai kopīgiem spēkiem izvērtētu un ieviestu nepieciešamās pārmaiņas izglītības kvalitātes, resursu efektivitātes un starptautiskās konkurētspējas uzlabošanā – šodienas tikšanās laikā vienojās izglītības un zinātnes ministrs R.Ķīlis un Latvijas Koledžu asociācijas (LKA) pārstāvji, informē ministra padomniece komunikācijas jautājumosInita Blačforda.

„Koledžu loma no valsts puses ilgstoši ir bijusi nenovērtēta. Plānoto augstākās izglītības reformu kontekstā ir iespējams stiprināt koledžu lomu un nozīmi, kas īpaši izceļama reģionālā skatījumā, jo tās ir orientētas uz vietējo cilvēku izglītības vajadzību un darba tirgus pieprasījuma nodrošināšanu", uzsver R.Ķīlis.

Ministrs atbalstīja LKA pārstāvju aicinājumu „nelāpīt" pašreizējo Augstākās izglītības likumu, bet izstrādāt konceptuāli jaunu, kurā skaidri būtu definēta koledžu atšķirīgā loma salīdzinājumā ar augstskolām, kā arī nākamajā struktūrfondu programmēšanas periodā izvērtēt iespēju nodalīt projektu atlasi koledžām kā 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības iestādēm atsevišķi, lai tās varētu konkurēt par ES finansējuma saņemšanu savā starpā, nevis ar augstskolām.

Ministrs apliecināja, ka pašlaik notiekošais augstākās izglītības programmu izvērtējums ir nozīmīgs solis studiju programmu vērtēšanas un akreditācijas procesu pilnveidē, lai savukārt nodrošinātu kvalitatīvu studiju virzienu īstenošanu tajās augstākās izglītības iestādēs, kam ir atbilstoša kapacitāte un kvalitāte, tādējādi stiprinot augstākās izglītības starptautisko konkurētspēju. R.Ķīlis aktualizēja arī studiju valodas jautājuma risinājuma nepieciešamību augstākajā izglītībā, uzsverot, ka starptautiskās mobilitātes princips visos izglītības līmeņos ir definēts novembrī Eiropas Komisijas paziņojumā par pašreizējās Mūžizglītības programmas turpinājumu programmā „Erasmus visiem" (Erasmus for all).

„Asociācijas pārstāvji ir ļoti apmierināti ar šodienas atklāto diskusiju ar ministru. Esam gatavi sadarbībai, noteikti iesaistīsimies stratēģijas izstrādē par koledžu darbību nākotnē. Tuvākajā laikā piedāvāsim sadarbības laika un ekspertu deleģējuma priekšlikumus," stāsta Latvijas Koledžu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenblats.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV