Svētdiena, 03.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Tālavs, Tālis, Marts;

Pasniegtas Latvijas Universitātes gada balvas

EasyGet.lv, 03.02.2012. 13:19

Šodien, 3. februārī, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā darbinieku sapulcē rektors Mārcis Auziņš uzrunāja Universitātes saimi un tika pasniegtas LU gada balvas, kas tiek piešķirtas reizi akadēmiskajā gadā, informē LU Preses centrs.
Pasniegtas Latvijas Universitātes gada balvas

LU rektors profesors Mārcis Auziņš uzskaitīja aktuālos jautājumus Latvijas Universitātē un uzsvēra augstākās izglītības un zinātnes saikni un mijiedarbību, kā arī aicināja optimistiski skatīties nākotnē.

Pēc rektora ziņojuma tika pasniegtas LU gada balvas.

LU balva par sasniegumiem zinātnē tika pasniegta LU Sociālo zinātņu fakultātes profesorei Vitai Zelčei par oriģinālu pētījumu rezultātiem humanitārajās un sociālajās zinātnēs; LU Fizikas un matemātikas fakultātes profesoram Andrejam Cēberam par oriģinālu pētījumu rezultātiem dabas zinātnēs; Inesei Čakstiņai par labāko promocijas darbu dabas zinātnēs „Retīnskābes ietekme uz TGFβ2 proteīna un mRNS sintēzi kardiovaskulārās sistēmas agrīnās attīstības stadijās in vito un in vitro"; Jolantai Staugai par labāko promocijas darbu humanitārajās un sociālajās zinātnēs „Dzīvnieki latviešu folklorā: mītiski maģiskais aspekts (pēc latviešu tautasdziesmu un mūsdienu folkloras materiāliem)"; LU Datorikas fakultātes (DF) profesoram Rūsiņam Mārtiņam Freivaldam par zinātniskās skolas izveidošanu dabaszinātnēs; LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesorei Irēnai Žoglai par zinātniskās skolas izveidošanu sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

Par 2011. gada labākajiem LU darbiniekiem, kas tika noteikti, ņemot vērā elektroniskās aptaujas rezultātus LU portālā, atzīta LU Juridiskās fakultātes studiju metodiķe Kristīne Ābele par atsaucību, kompetenci un iejūtību darbā ar studentiem, nesavtīgu darbu LU labā, un LU Ķīmijas fakultātes (ĶF) izpilddirektore Dace Silarāja par kompetenci un iejūtību ikdienas darbā, nesavtīgu darbu LU labā.

LU Skolotāja balvu skolotājiem un skolas direktoram piešķir, lai izceltu un atbalstītu tos Latvijas skolu skolotājus un direktorus, kas devuši ievērojamu ieguldījumu skolēnu sagatavošanā studijām Universitātē. Balvu un rektora atzinības rakstu ieguva ģeogrāfijas skolotājs Alfons Saušs (Siguldas Valsts ģimnāzija), franču valodas skolotāja Inta Murāne (Rīgas Franču licejs) un Jumpravas vidusskolas direktors Jānis Leidums.

Rektora atzinības raksts un LU ģerboņa sudraba nozīmīte par Latvijas un LU vārda nešanu pasaulē, iekļūstot pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību finālā, tika pasniegta LU DF profesoram Guntim Arnicānam. Rektora pateicība tika pasniegta LU Lietvedības departamenta Juridiskās nodaļas vadītājam Jānim Uiskam par veiksmīgu profesionālo darbību un ieguldījumu LU interešu sekmīgā pārstāvībā; LU Ekonomikas un vadības fakultātes profesoram Mihailam Hazanam par svarīgu tautsaimniecisku tēmu aktualizāciju un veiktajiem ekonomikas pētījumiem šajās tēmās, kā arī LU vārda popularizēšanu; LU Atomfizikas un spektroskopijas institūta vadošajam pētniekam Arnoldam Ūbelim par sekmīgu finanšu piesaisti LU zinātniskajam projektam „Asociācija Fotonika-LV"; LU ĶF docentam Igoram Kļimenkovam un LU ĶF studentiem Matīsam Reinfeldam, Eduardam Baķim un Tomam Rēķim par gaismas festivāla „Staro Rīga" objekta „Staburaga gaisma" ideju, projekta izstrādi un realizāciju; LU DF doktorantam Rihardam Opmanim; uzņēmuma „Progmeistars" vecākajam pasniedzējam Sergejam Meļņikam, LU DF studentiem Eduardam Kaļiņičenko un Jevgēnijam Vihrovam, un LU Fizikas un matemātikas fakultātes studentam Normundam Vilciņam par Latvijas un Latvijas Universitātes vārda nešanu pasaulē, iekļūstot pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību finālā.

Foto: Rektora pateicības rakstu saņem LU ĶF students Toms Rēķis. Foto © Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV