Ceturtdiena, 07.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Dzirkstīte, Anta, Antonija;

„Suitu tirgus" un koncertuzvedums „Jāņu nakts mistērija" Kalnciema kvartālā

EasyGet.lv, 15.06.2012. 09:24

22. jūnijā no plkst. 16.00 līzd 23.00 Kalnciema kvartālā notiks „Suitu tirgus", kad jau tradicionāli viesosies un dziedās Alsungas Suitu sievas. Būs kurzemnieku īpašie ēdieni, puķes, zāles un vainagu pīšana. Tirdziņā būs dažnedažādi zemnieku un amatnieku izstrādājumi, pašbrūvēts alus, mājās cepta maize, rauši, sieri un daudz citu gardumu svētkiem. Savukārt plkst. 21.30 visi aicināti uz vērienīgu koncertu „Jāņu nakts mistērija".
„Suitu tirgus" un koncertuzvedums „Jāņu nakts mistērija" Kalnciema kvartālā

„Jāņu nakts mistērija" koncertuzvedumā piedalās - Kristīne Kārkle-Puriņa (balss, vijole), Zane Šmite (balss, vargans), Ilze Grunte (ģitāra), Ilmārs Puriņš (bungas), Ainārs Majors (bass) un jauniešu koris „Mūza".

Jāņos visa daba ir pilnbriedā, tā ir uzziedējusi, sakrājusi dziedinošu spēku un mums, allaž aizņemtajiem, dod iespēju to izbaudīt. Mūsdienu cilvēks, noskrējies darbos un aizsedzies ar pienākumiem, reizēm aizmirst, cik svarīgi ir nesteidzīgi salasīt pļavā puķes, izpušķot māju un novīt pašam savu vainagu. Tad iedzert alu, ēst pašu sietu sieru un pie ugunskura dziedāt Jāņu dziesmas kopā ar draugiem un tuviniekiem. Tad iet rotaļās un dancot, atrast laiku pasēdēt pirtī un iet peldēties rasā un .... līdz Saule aust.

Šī koncertuzveduma veidotāji, grupas mūziķi, jauniešu koris „Mūza" uzskata, ka latviešu tradīcijas nav vecmodīgas. Jāņi arī mūsdienās ir būtiska mūsu identitātes daļa, tāpēc uzturēt Jāņu tradīcijas ir svarīgi. Aicinām kopā atcerēties un izdziedāt Jāņu dziesmas, lai būtu ko dziedāt svētkos savā pulkā.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Foto: Alsungas Suitu sievas. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV