Piektdiena, 08.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis;

Liepāja aicina uz Jūras svētku svinībām

EasyGet.lv, 19.06.2012. 15:09

Kā katru gadu jūlija otrajā sestdienā lielās pilsētas un mazie novadi Baltijas jūras krastā aicina uz Jūras svētkiem jeb Zvejnieksvētkiem. Liepājā 14. jūlijā Jūras svētku svinības šogad notiks Jūrmalas parka teritorijā Kūrmājas prospekta galā un pludmalē, informē Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja. Svētku īpašais viesis būs grupa „Triānas parks", bet deju virpulī varēs griezties, klausoties grupu „Klaidonis" un vairākas Liepājas muzikālās apvienības ar īpašu programmu „Brauciet latvji jūriņā".
Liepāja aicina uz Jūras svētku svinībām

Jūras svētki Liepājā sāksies pulksten 11:00 ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, bet turpināsies līdz 4:00 svētdienas rītā parkā un pludmalē Kūrmājas prospekta galā.

Ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs „Lauku sēta pilsētā", kā arī pagājušo gadu lielu atsaucību ieguvusī „Lielā ēdamiela". „Lielā ēdamviela" aicinās gardēžus nogaršot parastus un neparastus ēdienus no tuvām un tālām jūrām. Būs iecienītie zivju kūpinājumi, „Liepājas menciņi" un pat menciņu pīrāgi. „Lielās ēdamvielas" apmeklētāji varēs nogaršot eksotiskus, neparastus un līdz šim neredzētus ēdienus. Jūras tematikai veltītos ēdienus gatavos ap 20 dažādi ēdinātāji, ikviens varēs atspirdzināties ar miestiņu un citiem dzērieniem. Balle pie „garākā galda" trupināsies līdz pat rīta gaismai.

Pludmalē pie kafejnīcas „Red Sun Buffet" notiks „Neptūna futbola turnīrs", dažādas „Ūdens spēles jūrā", ko piedāvās „Rietumkrasts", notiks pēdējie treniņi pirms Liepājas pusmaratona, zābaku aizmešana un citas aktivitātes.

Parkā būs apskatāmi starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra „Pilsēta un jūra" noslēguma izstādes „Liepājas marīna 2012" darbi, uzstāsies projekta „Ielu muzikants" mūziķi un darbosies „Annels" atrakcijas.

Uz skatuves parkā dienas laikā notiks 6. Starptautiskā ielu teātra festivāla „Zeme, debess, jūra" otrās dienas izrādes, Zanes Kugrēnas deju studijas priekšnesumi, Igetas Gaiķes audzēknes Robertas Kumsāres diska „Brīnumspārni" prezentācija un „Liepājas mūzikas un mākslas centra" priekšnesumi.

Pulksten 20:00 vakarā ar koncertu uzstāsies īpašie viesi - grupa „Triānas parks". Liepājas bērnu un jaunatnes centrs piedāvās trīs labāko Liepājas jauno mūzikas grupu priekšnesumus.

Pulksten 22:00 uz skatuves kāps kantorī mūzikas grupa „Klaidonis", bet diskotēku līdz 4:00 spēlē dīdžejs Dans. Savukārt jūras krasta smiltīs varēs dziedāt līdzi „Saulrieta dziesmām" un dejot pie „Jūras krasta disenītes" piedāvātās mūzikas.

Liepājā Jūras svētkos solījis ierasties arī Neptūns.

Svētku norisi finansē Liepājas pašvaldība un Liepājas SEZ pārvalde. Visas svētku aktivitātes ir bez maksas.

Papildu informācija: www.liepajaskultura.lv

Foto: Grupa Triānas parks. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV