Svētdiena, 03.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Evija, Raita, Jogita;

Āraišos dzims Viduslaiku Tabors Geidānmuižā

EasyGet.lv, 21.06.2012. 14:40

No 13. līdz 15. jūlijam Āraišu ezera baznīcas krastā pirmo reizi Geidānmuižas un Livonijas vēsturē sabrauks Viduslaiku Tabors – visi tie, kam ar vēstures grāmatām vien nepietiek, prasmīgie un apņēmīgie, tie, kuriem sirdī mājo sacensības gars, informē Indra Močane.
Āraišos dzims Viduslaiku Tabors Geidānmuižā

Tabora dienās ikviens būs lokšāvējs, lingotājs, šķēpmetējs un mednieks, zvejnieks un gladiators, bet īpašajā Tabora manēžā varēs sekot līdzi profesionālu bruņinieku turnīram, vērot senu laiku modes skates, klausīties mūziku.

13. jūlijs - Dabas diena – aptuveni 15 km garš vēsturiski aktīvs pārgājiens vēsturisko biedrību biedriem - daļējs bruņojums, specializētais aprīkojums nodrošināts. Pārgājiena maršruts - gar Amatas upi līdz Zvārtei.

14. jūlijs - Tabora sacensību diena – galvenās balvas izcīņa Livonijas tautas deviņcīņā:
šķēpmešanā, lokšaušanā, cirvju, nažu mešanā, lingošanā, lodes grūšanā, gladiatoru cīņā, harpunēšanā no laivas un ķekatošanā. Piedalās visi, kam kaulus nelauž.

Balva - ceļojums uz Ungāriju ar apmaksātām vīna degustācijām un tradicionālās kultūras programmu. Balvu nodrošina biedrība „Livonensis" sadarbībā ar pasākuma galvenajiem atbalstītājiem Impro ceļojumi un Ungārijas uzņēmumu Travel Zone.

Paralēli sacensībām gan 14., gan 15. jūlijā darbosies vēsturisko aktivitāšu stendi, rokdarbu un amatu darbnīcas, māla ceplis, tiks veidota darvas tecinātava, darbosies senlaiku frizieri un kosmetoloģes; īsto lietu tirdziņā varēs iegādāties īstas lietas no pirmajām rokām. Neizpaliks arī gastronomiskās baudas – Tabora gulāšzupa, viduslaiku pīrāgi un žāvētas gaļas uzkodas. Uz vietas cepsim maizi, kūpināsim zivis, sutināsim sivēnu un dzersim svaigu alu un Dienvidzemju vīnu.

Dienas noslēgumā - īsti latviski danči ugunskuru gaismā kopā ar folkloras deju kopa „Dandari" dejotājiem un muzikantiem.

15. jūlijs - Tabora kaujas diena – visiem brīvajiem strēlniekiem - tradicionālās lokšaušanas sacensības apvidū, lokšaušana no zirga muguras un šaušana pa peldošu mērķi.

Dienas vidū – vēsturisko karotāju biedrību izrādīšanās, kaujas arbitru izvēle no skatītāju vidus, brīvprātīgo šķēpnešu rekrutēšana, kaujas pozīciju ieņemšana un - Kauja par karogiem Vanagu kalnā.

Ieeja pasākumā - bezmaksas.
Dalības maksa 14. jūlija sacensībās – 3,00 Ls*
Dalības maksa 15. jūlija tradicionālās lokšaušanas sacensībās – 3,00 Ls**

*dalībnieku pieteikšanās abām sacensību dienām iepriekš pa e-pastu, norādot sacensību dienu, vārdu, uzvārdu, vecumu.
** dalībniekiem ar savu aprīkojumu (loku un bultām) dalība sacensībās – bezmaksas.

Vairāk informācijas: www.vesturiskiaktivs.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV