Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

Blomē notiks trešie Smiltenes novada svētki

EasyGet.lv, 24.07.2012. 16:07

„Es nenācu šai vietā savu miegu izgulēt. Nācu ēst, nācu dzert, nācu jautri padziedāt!" ar šādu devīzi šogad Smiltenes novada svētkus, kas norisināsies no 3. līdz 5. augustam, aicina svinēt Blomes pagasta pašdarbnieki un Smiltenes novada Kultūras pārvalde.

Svētkus baudīt romantiskās noskaņās svētku rīkotāji aicina jau piektdienas vakarā, kad Blomes Dzirnavu ezerā notiks ūdensrožu stādīšana un blomēniešu ziedu izstādes atklāšana tautas namā.

Plkst. 21.00 sāksies Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammas "Ar Zvaigžņu kluso gaismu" atskaņojums. Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē. Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas "Indriķa hronika", tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem.

Pēc koncerta ikviens tiek aicināts pievienoties lāpu gājienā uz Riņģu saiešanas namu, kur notiks Smiltenes novada svētkiem veltīts nakts dievkalpojums.

Sestdien, svētku galvenajā dienā, pārsteigumu netrūks visas dienas garumā. Jau no plkst. 10.00 Smiltenes centrā svētkus ierūcinās vairāki simti motociklistu. Moto faniem un ekstrēmās atpūtas cienītājiem būs iespēja redzēt Latvijas, Krievijas un Ziemeļeiropas vairākkārtējā čempiona Jāņa Rozīša streetbike Freestyle team „Stuntfighters" paraugdemonstrējumus. Tāpat būs iespēja iegūt plašu informāciju par moto hobijam nepieciešamo inventāru un aprīkojumu, iegūt elegantu tetovējumu vai jaunu frizūru, piedalīties roku laušanās sacensībās ar motociklistiem.

Plkst. 12.30 tiks dots starts motociklistu parādes braucienam, kas vedīs cauri Smiltenei uz Blomes Jeberlejas estrādi, lai svētkus turpinātu svinēt latviskā garā – ar kārtīgu izēšanos, jestru siena talku, pirtī iešanu, pliko skrējienu vietējā ezerā, vakara sadziedāšanos un sadejošanos.

Visas dienas garumā būs iespēja mieloties ar Smiltenes novada ēdinātāju gardumiem, savukārt bērni varēs darboties māla veidošanas un dažādās citās radošajās darbnīcās, iziet siena stirpu labirintu vai vienkārši iztrakoties siena kaudzē.

Novadu svētkos gaidāmi ar vairāki ciemiņi no sadraudzības valstīm. Divus koncertus - 4.augustā plkst. 15.00 Jeberlejas estrādē un 5.augustā plkst. 15.00 Jāņukalna estrādē, sniegs Ukrainas Piekarpatu dziesmu un deju kolektīvs ''Verhovyna''.

Svētkus noslēgs roķīga zaļumballe kopā ar grupām „Colt" un „Pērkons". Ieeja uz balli Ls 2,50.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV