Ceturtdiena, 28.Septembris 2023. » Vārdadienas svin: Sergejs, Svetlana, Lana;

Tuvojas 7. Daugavpils Zinātnes festivāls

EasyGet.lv, 17.10.2012. 10:53

No 29. oktobra līdz 2. novembrim jau 7. reizi Daugavpilī notiks Daugavpils Zinātnes festivāls, ko organizē Daugavpils Universitātes un Dabas izpētes un vides izglītības centrs. Šī gada festivāla tēma ir „Par un ap enerģiju", informē Vita Viļevko.

Festivāla mērķis ir vienkāršā, uzskatāmā un saprotamā veidā parādīt, ka zinātne nav kaut kas tāls, netverams un neizprotams, bet gan ir pieejama ikvienam. Festivāla laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja uzzināt dažādas interesantas lietas par cilvēka organismu, par neglīto mākslā, par OSCar – pirmo elektrisko mašīnu, kas finišējusi Dakāras rallijā, iemācīties pareizi vingrot, zīmēt Sumi-E tehnikā, noskaidrot, kāda enerģija valda arhitektūrā, džeza mūzikā un pat tējas glāzē, kā veidojas divdimensiju un trīsdimensiju attēli, kāda ir laimīgas dzīves pozitīvā enerģija utt. Festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās interaktīvajās spēlēs, radošajās darbnīcās, konkursos, atklātajās lekcijās, diskusijās, semināros, apmeklēt koncertus un meistarklases. Kopumā festivāla organizētāji piedāvās vairāk nekā 40 dažādās aktivitātes, kurās varēs piedalīties apmeklētāji sākot jau no 3 gadu vecuma. Sev interesējošas aktivitātes festivāla programmā varēs atrast gan pirmsskolas vecuma bērni, skolēni un viņu vecāki, gan skolotāji, gan studenti un docētāji, gan pašvaldību darbinieki un uzņēmēji.

Daugavpils Zinātnes festivāla laikā tradicionāli darbosies arī Zinātnes pilsētiņa. Tās ietvaros ikviens festivāla apmeklētājs (sākot no 3 gadu vecuma) varēs piedalīties Francijas institūta piedāvātajā interaktīvajā izstādē „Enerģija ilgtspējīgai pasaulei", kuras mērķis ir pievērst plašākas sabiedrības uzmanību enerģijas pieejamības un saglabāšanas jautājumam. Izstāde, aicinot apmeklētājus pašiem darboties, ļauj labāk saprast saikni starp enerģiju un attīstību, kā arī skaidro, kādas sekas ir gaidāmas, ja enerģija netiks izmantota lietderīgi, un kā tas ietekmē klimata pārmaiņas. Paralēli šai izstādei būs iespēja aktīvi iesaistīties arī Dabas aizsardzības pārvaldes izstādē „Dabas dziedniecība – purvs", apskatīt Kanādas vēstniecības Igaunijā, Latvijā un Lietuvā piedāvāto izstādi „Enerģija: inovācija un ilgtspēja", Naujenes novadpētniecības muzeja ceļojošo izstādi „Sirdsdaugava", kas veltīta cīņai pret Daugavpils HES būvniecību u.c. izstādes.

Ieeja Daugavpils Zinātnes festivālā ir bez maksas.

Papildus informācija: www.zinatnesfestivals.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV