Piektdiena, 01.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Emanuels, Arnolds;

Daugavpils Universitātē darbību uzsāks Zinātnes skola

EasyGet.lv, 20.02.2013. 13:24

Sestdien, 23. februārī, plkst. 12:00 Daugavpils Universitātē darbību uzsāk Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skola, kuras mēŗķis ir veicināt un attīstīt jauniešu interesi par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, kā arī sekmēt jauniešu interesi par aktuālajām tendencēm zinātnē.

DU Zinātnes skolas atklāšanas pasākums notiks universitātes aktu zālē (Vienības ielā 13), pēc kā sekos pirmā lekcija „Zinātne – tas ir interesanti!", ko vadīs universitātes rektors akadēmiķis Arvīds Barševskis. Savukārt plkst. 13:30 skolas dalībniekiem sāksies praktiskās nodarbības DU Zinātniskajos institūtos un centros.

Iespēja pieteikties dalībai skolas nodarbībās ir radījusi lielu interesi - ir pieteikušies vairāk nekā 200 jauniešu no dažādām Latvijas vidusskolām, profesionālajām un arodskolām. Tie ir skolēni un audzēkņi, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, un kuri vēlas tuvāk iepazīt zinātnes pasauli, pavērot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, ražošanā un uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem.

Zinātnes skolas mērķis – veicināt un attīstīt jauniešu interesi par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, kā arī sekmēt jauniešu interesi par aktuālajām tendencēm zinātnē. Skolas nodarbību laikā tās dalībnieki varēs piedalīties bezmaksas lekcijās un praktiskajās nodarbībās, iesaistīties zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejusties pētnieka lomā, pētīt kādu sev interesējošu tēmu dziļāk, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī iemācīties strādāt ar modernu aprīkojumu. Nodarbības DU Zinātnes skolā notiks vienu reizi mēnesī, un tās vadīs DU docētāji, dažādu jomu speciālisti. Tie skolas dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV