Piektdiena, 01.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Emanuels, Arnolds;

LU Botāniskajā dārzā uzplauks Viktorijas ūdensrozes

Easyget.lv, 10.06.2013. 12:00

Šonedēļ Latvijas Universitātes Botāniskā dārza tropu siltumnīcā būs novērojams īsais, bet krāšņais Viktorijas ūdensrožu ziedu plaukšanas mirklis.
LU Botāniskajā dārzā uzplauks Viktorijas ūdensrozes

 

LU Botāniskā dārza tropu siltumnīcā tuvākajā laikā ziedēs Paranas Viktorija (Victoria cruziana). Šī suga dabā aug Paranas un citās Dienvidamerikas upēs. Parana Tupi indiāņu valodā nozīmē „liels kā jūra”. Tā ir otrā lielākā Dienvidamerikas upe, kas plūst līdz Atlantijas okeānam caur Brazīliju, Paragvaju un Argentīnu. Dabā Viktorijas zieds atplaukst naktī, bet nākamajā dienā ap pusdienas laiku tas aizveras, lai pievakarē, iestājoties krēslai, atvērtos otrreiz un nākamajā rītā nogrimtu ūdenī briedināt sēklas.

LU Botāniskā dārza baseinā augošajai Viktorijai pirmais zieds pašlaik ir lielos pumpuros. Domājams, ka pirmo balto ziedu pilnā plaukumā varēs apskatīt jau rīt, 11.jūnijā, no paša rīta, savukārt atkārtotu plaukšanu, kad zieds atvērsies un iekrāsosies rozā, jau pēcpusdienā pēc četriem. Augam vēl ir vairāki lieli pumpuri, kuri šonedēļ varētu plaukt viens pēc otra. Tādēļ ir liela varbūtība, ka, ierodoties Botāniskajā dārzā, apmeklētāji varēs kļūt par liecinieku kādam no Viktorijas ziedēšanas posmiem, skaidro LU Botāniskā dārza pārstāvji. Ziedi sasniedz apmēram 20 centimetru diametru, bet peldošās lapas līdz vienam metram diametrā.

Šajā laikā Botāniskajā dārzā vērojams arī rododendru šīgada bagātīgās ziedēšanas pēdējais cēliens – ar košām krāsām un smaržu mākoni. To vietā sākas rožu, peoniju, gandreņu un īrisu ziedēšana.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV