Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Turpinās pieteikšanās mācībām fotogrāfiju ISSP Skolā

Easyget.lv, 17.06.2013. 11:50

Līdz piektdienai, 21. Jūnijam, turpinās pieteikšanās divu gadu fotogrāfijas izglītības programmai ISSP Skola, kurā apmācības sniegs tādi atpazīstami Latvijas fotogrāfi kā Iveta Vaivode, Arnis Balčus, Alnis Stakle, Aleksandrs Gronskis, filozofs Kārlis Vērpe un kuratore Solvita Krese, kā arī plašs pieaicinātu speciālistu loks no Latvijas un ārvalstīm.

Šī gada absolventu radītās personiskās fotogrāfijas autorgrāmatas apkopotas jaunā mājaslapā – http://www.isspskola.lv

ISSP Skola darbojas jau trešo gadu. Tā ir biedrības ISSP aizsākta neformālās izglītības programma fotogrāfijas teorijā un praksē, kuras mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu izglītību Latvijas fotogrāfiem un attīstīt jauno autoru un fotogrāfijas pazinēju paaudzi, sniedzot priekšstatu par mūsdienu fotogrāfijas radošajām, dokumentālajām un starpdisciplinārajām iespējām. Divu gadu laikā studenti paplašinās izpratni par fotogrāfiju kā mediju un realizēs vairākus mācību projektus, kā arī personisko autorprojektu, gūstot pieredzi no labākajiem Latvijas un ārvalstu speciālistiem, vēsta programmas pārstāve Liāna Ivete Beņķe.

Skolas nodarbības vada pasniedzēju pamatsastāvs: Iveta Vaivode, Alnis Stakle, Arnis Balčus un Kārlis Vērpe, kā arī uz atsevišķiem kursiem pieaicinātie Aleksandrs Gronskis, Solvita Krese un Liāna Ivete Beņķe. Paralēli pamatkursa nodarbībām, ar savu personisko pieredzi regulāri dalās pieaicinātie vieslektori, piem., Andrejs Grants, Inta Ruka, Inese Baranovska, Ivars Grāvlejs, Sergejs Kruks un citi fotogrāfijas profesionāļi un mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm. Skolas mācību grafiks ir pielāgots strādājošo/studējošo dalībnieku vajadzībām. Mācības sāksies septembrī, to kopējais ilgums – 18 mēneši.

Jaunajā mājas lapa http://www.isspskola.lv iespējams apskatīt un virtuāli izšķirstīt ISSP Skolas pirmo absolventu – desmit Latvijas jauno fotogrāfu – veidotās personiskās fotogrāfijas autorgrāmatas. Grāmatu pašizdošana pēdējo gadu laikā kļuvusi par nozīmīgu tendenci fotogrāfijas jomā pasaulē. Meistarklasē ar Vācijas fotogrāfu un grāmatsējēju Niko Baumgartenu ISSP Skolas studenti savus fotogrāfijas projektus pārvērta unikālos, ar roku taisītos izdevumos, izmantojot dažādas tehnikas. Grāmatās atrodami vizuāli stāsti gan par dzīvi Kurzemes zvejnieku ciemā un Grīziņkalna pagalmā, gan par taksometru šoferiem Gambijā un izsekošanas eksperimentu pilsētvidē.

Plašāka informācija par ISSP Skolu un pieteikšanos: http://issp.lv/en/skola

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV