Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Cēsīs septembrī notiks starptautisks kosmosa festivāls ģimenēm

Easyget.lv, 09.08.2013. 13:06

21. septembrī Cēsīs tiks palaista otrā kosmiskā zonde Zinoo-2.
Cēsīs septembrī notiks starptautisks kosmosa festivāls ģimenēm

21. septembrī Cēsīs līdz ar zondes palaišanu tiks organizētas dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes ģimenēm par kosmosa tēmu, informē festivāla vadītājs Pauls Irbins. Festivālu būs iespējams attālināti vērot interneta televīzijas kanālā.

Bērnu zinātnes centra Z(in)oo komanda sadarbībā ar Rīgas Tehniksās universitātes Cēsu filiāles studentiem pērn 12.oktobrī palaida pirmoa Latvijas kosmisko zondi Zinoo-1, kura sasniedza aptuveni 30km augstumu un iemūžināja Latviju no tā. Zonde Zinoo-2 no būs tehniski sarežģītāka - tajā tiks iemontēti mērinstrumenti augstuma, temperatūras noteikšanai un raidīšanai uz zemes. Līdztekus dažādu mērījumu raidīšanai, tiek paredzēta arī video signāla raidīšana, ko būs iespējams vērot tiešsaistes režīmā Z(in)oo Kosmosa Festivāla mājas lapā www.spacefestival.eu. Šogad misijas tehniskā realizācija un vadība uzticēta pieredzējušam elektronikas inženierim un kosmosa entuziastam Andrejam Puķītim.

“Zondes palaišana būs festivāla kulminācija, taču visas dienas garumā apmeklētāji varēs piedalīties dažādās ar kosmosu saistītās sacensībās un atrakcijās,” stāsta festivāla vadītājs Pauls Irbins. Apmeklētāji festivāla ietvaros varēs sacensties gaisa un ūdens raķešu būvniecībā, par kosmonauta titulu un par “kosmiskāko kostīmu”. Būs arī virkne “kosmisku” atrakciju - reaktīvo raķešu konstruēšana, kosmiskās šūpoles, nulles gravitācijas tranpolīns, katapultes palaišana, Igaunijas zinātnes centra AHHAA planetārijs, zinātnes eksperimenti, robotikas nodarbības un vēl.

Sadarbībā ar Chaula.tv festivāla norise tiks translēta arī Lattelekom kabeļu televīzijā. Tiešraidē varēs sekot festivāla norisei, zondes palaišanai un glābšanai, piedalīties konkursos, iepazīties ar kosmosa jaunumiem pasaulē. “Ar SpaceFestivalTV starpniecību skolām un citām izglītības iestādēm būs iespēja savā iestādē noorganizēt Kosmonautikas Dienu.” stāsta Pauls Irbins “SpaceFestivalTV parādīs kā ar mājā pieejamiem resursiem var uzbūvēt gaisa un ūdens raķetes. Tie, kas nevarēs atbraukt uz Cēsīm, savās skolās vai mājās varēs taisīt raķetes un sacensties savā starpā”. Skolām vai izglītības iestādēm, kas vēlas organizēt Kosmosa Dienu, nepieciešams piereģistrēties festivāla mājas lapā, lai saņemtu detalizētu informāciju par nepieciešamiem sagatavošanas darbiem.

Papildus informācija:
www.spacefestival.eu
www.zinoo.lv

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV