Svētdiena, 03.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Tālavs, Tālis, Marts;

Rīgas svētki iepriecinās bērnus

Easyget.lv, 10.08.2013. 08:01

Rīgas svētki allaž ir pulcējuši tūkstošiem cilvēku, un to programma tradicionāli ir orientēta dažādām ļaužu gaumēm. Arī šoreiz svētku organizatori ir padomājuši par to, lai bezmaksas teātra izrādes, izglītojošus un izklaidējošus pasākumus kopīgi varētu apmeklēt gan vecāki, gan bērni, gan omītes un opīši.

Bērni Rīgas svētkus 16. augustā plkst. 16.00 Bastejkalnā atklās ar „Svētkiem Brīnumskapī”, kur Kaķītis Laķītis svinēs savu dzimšanas dienu. Tieši tā – vienā dienā ar Rīgas dzimšanas dienu un Rīgas ostas svētkiem! „Brīnumskapis” sapulcinās visus savus draugus vienuviet, lai dziedātu, dejotu un suminātu skaisto un seno ostas pilsētu Rīgu, un, protams, mācīto Kaķīti Laķīti. Bet, kad pēc dziedāšanas un dejošanas sāks burkšķēt vēderiņi, tad tortes gabaliņš būs īsts glābiņš.

17. augustā no plkst. 12.00 Vērmanes dārza skatuve visas dienas garumā piederēs teātra mākslai.Programma bērniem sāksies ar muzikālu izrādi pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem „Princese uz zirņa”. Šis interesantais brīvdabas iestudējums ar skaistajiem tērpiem un dekorācijām ir domāts bērnu un pusaudžu auditorijai, kā arī iesaistīs publiku līdzdarboties prinča līgavas meklējumos. Varbūt kopīgiem spēkiem izdosies Princesi satikt? Amatierteātris no Salaspils kultūras nama „Enerģētiķis” plkst. 13.00 izrādīs Ērika Vilsona „Īkstīti”, bet plkst. 15.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks” iepazīstinās ar Sprīdīti no Annas Brigaderes lugas. Dienas programmu noslēgs Jūrmalas teātris ar Māra Putniņa lugu „Kas zaķīti pasargās?”.

Jau amatierteātru festivāla laikā skatītajiem bija liela interesei par Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” teātra studijas „Rampa” ainiņām no Rūdolfa Blaumaņa lugām. Vērmanes dārzā tās sāksies plkst. 17.00, bet pusstundu vēlāk būs Rīgas 8. vakara vidusskolas integratīvās grupas „Alias” iestudējums – „Saules spēles”. Paši jaunākie svētku apmeklētāji Vērmanes parkā varēs izdzīvot Rūdolfa Blaumaņa pasakas „Velniņi” varoņu gaitas, piedaloties radošajās darbnīcās un atrakciju maršrutā „Velniņtaka”. Šķēršļu joslu pārvarēšanai pa laipu vajadzēs nest sviesta spaiņus, satikt „burlakas”, mest mērķī zelta ābolus un mazgāties baltiem burbuļu vannā. Visu dienu līdz plkst. 18.00 darbosies „Sprīdīša skolas” siena teātra radošās darbnīcas. Programma tiks veidota tā, lai interesanti būtu gan skolas vecuma bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Savukārt svētdien, 18. augustā, Vērmanes dārza skatuvidienas garumā piepildīs krāšņa, karnevāliska jautrība, humora pilnas būs Valmieras teātra dziedošo aktieru un pasaulslavenā muzikālās komēdijas kvarteta „MozART Group” no Polijas uzstāšanās, kas savās izrādēs pazīstamākās klasiskās mūzikas tēmas apvieno ar cirka, kabarē un teātra elementiem, nojaucot robežas starp akadēmisko mūziku un komēdijas žanru. Mazākos svētku apmeklētājus iepriecinās leļļu teātra izrādes. Plkst. 12.00 Liepājas leļļu teātris izrādīs ludziņu „Diegabundža”, bet pēc tam plkst. 13.00 sekos Latvijas leļļu teātra koncertuzvedums „Sapņu zirgs”. Pēc stundas skatuvi aizņems bērnu vokālā studija „Knīpas un knauķi”, kas izpildīs koncertprogrammu „Mūsu mammai un tētim”.

Arī centrālā pasākumu norises vieta – 11. novembra krastmala – svētdien, 18. augustā, no plkst. 12.00  būs atvērta bērniem, jo improvizācijas teātru spēļu laukumos „Četri krēsli” darbosies zīmējumu teātris.

Pārdaugavā ģimenes varēs apmeklēt brīvdabas pasākumu „Imanta – vieta ar vārdu”, kas 17. augustā plkst. 16.00 notiks pieKultūras un atpūtas centra „Imanta”. Koncertā kopā ar omulīgo Karlsonu muzikālā stāstā piedalīsies bērnu popgrupa „Tu un es”, bērnu deju kolektīvs „Mazais Andžiņš”, kā arī bērnu un jauniešu teātris „Horizonts”.

Kalnciema kvartālā 17. augustā plkst. 11.00 un plkst. 13.00 viesosies Liepājas leļļu teātris. Savu darbošanās prieku bērni varēs izrādīt ar teātra tematiku saistītās radošajās darbnīcās un negarlaikoties, kamēr vecāki iepirksies zemnieku un amatnieku tirdziņā.

Rīgas Jūgendstila centrs sestdien no plkst. 12.00 uz Alberta ielas rīkos dziesmu spēles un ļaus gan lielam, gan mazam ceļot teātra vēsturē pirms 100 gadiem. Atraktīvais Albert’ ielas personāžs (starp viņiem arī arhitekts Konstantīns Pēkšēns ar kundzi un dramaturgs Rūdolfs Blaumanis) pārvērtīs šo pēcpusdienu par neatkārtojamu teātra izrādi.

Visās Rīgas svētku dienās Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina iesaistīties dažādās „Svītraino dienu” aktivitātēs: izzinošās takās un āķīgos uzdevumos, asprātīgos jokos un spraigās sarunās.

Bet, ja visas dziesmas izdziedātas, dejas izdejotas un izrādes noskatītas, 18. augustā no plkst. 12.00 Rīgas mākslas telpā mazie mākslinieki varēs zīmēt profesionāla mākslinieka vadībā, bet 17. augustā plkst. 11.00 Konventa sētā pie ieejas Porcelāna muzejā būs atvērta darbnīca, kur ikviens uz maziem porcelāna šķīvīšiem varēs uzgleznot savu Rīgu.

Ar pilnu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv.

Svētkus rīko Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – organizācijām, uzņēmumiem un sabiedriskām organizācijām. Informatīvi atbalsta: 1188 uzziņu dienests, mediju grupa „Mix Media Group” un izdevniecība „Rīgas Viļņi”.

Aktuālajām ziņām svētku dienās varēs sekot līdzi pilsētā izvietotajās informatīvajās teltīs un sociālajos tīklos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki, www.draugiem.lv/RigasSvetki

Svētku dienās 17. un 18. augustā pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV