Trešdiena, 04.Oktobris 2023. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Rīgas iedzīvotāji varēs pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem

Easyget.lv, 14.02.2014. 17:25

No pirmdienas, 17. februāra, Rīgas iedzīvotāji varēs pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem. Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta, no 17. februāra būs pieejama interneta vietnēs: www.iksd.riga.lv, www.riga.lv.

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), izvērtējot izglītības iestāžu iesniegtos projektus konkursā „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem”, projektu īstenošanai finansiālu atbalstu piešķirs astoņām iestādēm. Konkurss tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, un tā mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros. Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Šogad konkursā tika iesniegti 26 projektu pieteikumi, taču konkursa rezultātā tiks īstenoti astoņi projekti par 114 783 eiro, kas dos iespēju latviešu valodu apgūt vairāk nekā 1200 rīdziniekiem. Pēdējo trīs gadu laikā par Rīgas pašvaldības organizētajiem latviešu valodas kursiem bijusi liela interese un pieprasījums no iedzīvotāju puses. 2011. gadā kursus pabeidza 507 rīdzinieki, 2012. gadā – 2560, bet 2013. gadā – 1391 galvaspilsētas iedzīvotājs.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV