Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Mārtiņš Sesks: Rallija „Kurzeme” veiksmes pamatā ir gribēšana

Easyget.lv, 29.08.2013. 15:39

Rallija „Kurzeme” veiksmes pamatā ir rīkotāju gribēšana braukt un rīkot sacensības, stāsta rallija dibinātājs Mārtiņš Sesks. Šo vēlmi nav mazinājuši arī dažādi incidenti, kas atgadījušies sacensību pirmsākumos.

„Liepājas piena kombināts noņēma no trases „moskvičus”, un pirmajās sacensībās piedalījāmies ar trim automobiļiem, taču būvinženieris Arnolds Pūsnieks savu „moskviču” Valmierā aptina ap elektrības stabu,” stāsta rallija „Kurzeme” dibinātājs un Liepājas piena kombināta Autosporta sekcijas vadītājs M. Sesks. „Neko nedrīkstēja nevienam teikt! Pēc pusotras dienas automašīna bija kā no konveijera, tikai tādas nelielas baumas gāja, ka piena kombināts Valmierā sasitis mašīnu. Bet neredz tādu – nav. Tā arī neviens nemanīja.”

Rallijs „Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus „Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

„Noslēpums ir tāds, ka Liepājas piena kombinātā strādāja tāds Mārtiņš Sesks, un tad uz tā rēķina arī viss tika braukts,” stāsta rallija „Kurzeme” dibinātājs un Liepājas piena kombināta Autosporta sekcijas vadītājs M. Sesks. „Mēs bijām tāda grupa entuziastu, kas nāca kopā un domāja. Vajadzīgs bija gribēt. 99,99% notika tikai uz pašu gribēšanu – nekas nepalīdzēja, neviens.”

Pirmajās sacensībās startējuši dalībnieki no tuvākās apkaimes, taču otrajā gadā jau braukuši dalībnieki arī no Alūksnes, Cēsīm un Kuldīgas. „Savilkām zināmos, kas varētu piedalīties. Bija tādi zēni, kas gribēja, un kravas mašīnas bija vesels lērums – pirmajās sacensībās startēja pat 56,” stāsta tā dibinātājs M. Sesks.

Jau tradicionāli augusta pēdējā nedēļas nogalē, 30. un 31. augustā, Liepājā tiks organizēts vasaras motorsporta dzīves centrālais notikums „Ātruma Festivāls - Rallijs „Kurzeme 2013””. Šis gads ir īpašs, jo Liepājā notiks ne tikai Latvijas čempionāta posmi rallijā un rallijsprintā, bet arī Igaunijas rallija čempionāta posms.

Ātruma festivāls rallistiem sāksies ar testa ātrumposmu 29. augusta vakarā, bet oficiālā atklāšana paredzēta piektdien, 30. augustā, plkst.16. Pēc tās rallisti dosies uz starta, lai pirmajā sacensību dienā kopā veiktu septiņus rallija ātrumposmus Aizputes un Skrundas novadā.

Sestdien, 31. augustā, Liepājas Ostas promenādē plkst.10 tiks dots starts rallija otrajai dienai. Ātruma Festivāla noslēdzošajā dienā skatītāji varēs vērot piecus rallija grants ātrumposmus: Nīcas un Rucavas novadā, kā arī Aizputes un Durbes novadā. Rallija noslēgumā sportisti vēl pēdējo reizi mērosies spēkiem pilsētas ātrumposmā Liepājas ostā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV