Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Rallijā Kurzeme par čempioniem kļūst trīs ekipāžas

Easyget.lv, 02.09.2013. 12:06

Par Latvijas čempioniem N4 grupā rallijā Kurzeme kļuva Aivis Egle ar stūrmani Andi Daugu, par Latvijas čempioniem R2 grupā un arī junioru ieskaitē – Ralfs Sirmacis ar Māri Kulšu, bet Igaunijas čempiona titulu absolūtajā vērtējumā izcīnīja šosezon neapturamais Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu, informē rallija preses sekretāre Linda Brūdere.
Rallijā Kurzeme par čempioniem kļūst trīs ekipāžas

Galerijas:

A. Egle ar stūrmani A. Daugu pirms rallija kopvērtējumā bija 9 punktus priekšā Aleksejam Lukjaņukam, un visi pamatoti gaidīja aizraujošu cīņu starp ļoti ātro Krievijas sportistu un stabili braucošo latvieti. Līdzjutēju cerības piepildījās – kaut arī A. Lukjaņuku vajāja dažādas neveiksmes, vēl trīs ātrumposmus pirms sacensību beigām viņš atradās pusotru sekundi priekšā savam galvenajam konkurentam. Vecpils ātrumposmā A. Eglem izdevās būt ātrākam un izvirzīties vadībā, taču rallija garākajā ātrumposmā viss atrisinājās – A. Lukjaņuks bija spiests izstāties sajūga defekta dēļ. A. Eglem atlika vien nobraukt līdz galam, un to viņš arī izdarīja, izcīnot 3.vietu savā ieskaitē. Ar to bija pietiekami, lai pirms pēdējā Latvijas čempionāta posma A. Egle un A. Dauga nokļūtu neaizsniedzamā 19 punktu attālumā.

Sezonas noslēdzošajā posmā rallijā „Latvija” vēl iespējama spēkošanās starp A. Lukjaņuku un Timmu Korgi par vicečempiona godu, jo igauņu braucējs rallijā „Kurzeme” izcīnīja 2.vietu ieskaitē, un tagad no A. Lukjaņuka atpaliek sešus punktus. astoņus punktus no kopvērtējuma 2.vietas atpaliek Jānis Vorobjovs, kurš rallija „Kurzeme” pēdējos trīs ātrumposmos izrāva uzvaru ieskaitē.

Ļoti spraiga cīņa par uzvaru rallijā „Kurzeme” izvērtās R2 klasē, kurā ekipāžas startē ar priekšpiedziņas automašīnām. Pirms Liepājas rallija diezgan drošā attālumā no tuvākā sekotāja atradās R. Sirmacis ar M. Kulšu, kuri sezonas pirmajos sešos rallijos četras reizes bija kāpuši uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet pa vienai reizei izcīnījuši 2.un 4.vietu. Tādējādi pār Emīlu Blūmu bija iekrāts 18 punktu pārsvars.

Rallija pirmajā dienā R. Sirmacim iznāca sīva spēkošanās ar liepājnieku Mārci Ķenavu, nekur tālu nebija arī E. Blūms, tomēr konkurentus vajāja dažādas ķibeles – M. Ķenavs rallija otrās dienas rītā vispirms nokavēja ierašanos laika kontrolē, jo bija aizmirsis ķiveres, bet pēc dienas pirmā ātrumposma bremžu defekta dēļ bija spiests izstāties, savukārt E. Blūms jau pirmās dienas pēdējā ātrumposmā izstājās pusass defekta dēļ.

Pirms sezonas noslēguma posma R. Sirmacis tuvāko konkurentu apsteidz jau par 34 punktiem.

Mazskaitlīgas konkurences apstākļos izcīnot 3.vietu rallijā, 1.vietu čempionāta kopvērtējumā R4 grupā Liepājā izcīnīja lietuvietis Roks Kvaraciejs ar stūrmani Mindaugu Čepuli.

Mārtiņš Svilis jau pirms rallija „Kurzeme” bija kļuvis par čempionu A+ klasē, un čempiona cienīgu sniegumu demonstrēja arī Liepājas puses ceļos, savā ieskaitē uzvarot 11 no 13 ātrumposmiem 2.vietas ieguvēju rallija noslēgumā apsteidzot par trīs minūtēm.

Savukārt 2WD konkurencē neapturams visu sezonu ir Edgars Balodis, kurš četros no sešiem rallijiem šogad bija uzvarējis, bet vienā izcīnījis 2.vietu, jau laikus nodrošinot sev 1.vietu kopvērtējumā. Uzvara tika izcīnīta arī rallijā „Kurzeme”.

Igaunijas čempionātā līdz ar Ota Tanaka uzvaru savā ieskaitē, saasinājusies cīņa par čempiona titulu 4WD klasē, līdz ar to Igaunijas čempions tiks noskaidrots Sāremā rallijā O. Tanaka un Timmu Korges savstarpējā cīņā.

Tāpat 4WD+ ieskaitē līderu trio rallijā „Kurzeme” vēl vairāk pietuvojās viens otram –pirms šī rallija kopvērtējuma vadībā bija Allans Ilves, 2.vietu ieņēma Arsi Tupits, bet trešais bija Vladimirs Ivanovs. Rallijā „Kurzeme” viņi finišēja apgrieztā secībā.

Attālināties no sava tuvākā sekotāja čempionāta kopvērtējumā neizdevās arī pasaules čempionāta junioru ieskaites patlaban trešajam labākajam braucējam Sanderam Parnam, kurš – Rainers Rohtmets rallijā „Kurzeme” finišēja viņam tieši priekšā, līdz ar to pirms pēdējā posma abus šķir 14 punkti, kas Igaunijas čempionātā ir puse no vienā rallijā maksimāli iegūstamā punktu skaita.

Rallija „Kurzeme 2013” kopvērtējumā uzvarēja sacensību galvenais favorīts G. Gross ar stūrmani Raigo Molderu, kuri rallijā piedalījās ar ļoti spēcīgo „Ford Focus WRC” automašīnu. Līdz ar to G. Gross kļuvis par trīskārtējo rallija „Kurzeme” uzvarētāju. 2.vietu izcīnīja O. Tanaks, bet 3.vietā palika Egons Kaurs.

Rallijs „Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus „Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Foto: Rallijs Kurzeme 2013. (c) Gatis Smudzis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV