Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Sestdien Rīgā uzstāsies filozofs Ārons Šusters un atvērta izstāde „Zoon in A Zoot-Suit”

Easyget.lv, 07.02.2014. 09:42

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)” ietvaros sestdien, 8.februārī, Rīgā uzstāsies filozofs un rakstnieks Ārons Šusters (Aaron Schuster) ar lekciju „Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns”.
Sestdien Rīgā uzstāsies filozofs Ārons Šusters un atvērta izstāde „Zoon in A Zoot-Suit”

Tāpat A.Šustera uzstāšanos papildinās „Dienasgrāmatas: Spinozas poētika” atvēršana un Oļas Vasiļjevas veidotu plakātu skate Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ēkas skatlogos Elizabetes ielā, kur tie būs aplūkojami līdz 8.martam. Savukārt kim? Laikmetīgās mākslas centrā līdz 16.martam aplūkojama Aditja Mandajama (Aditya Mandayam) veidota izstāde „Zoon in A Zoot-Suit”.

A.Šusters uzstāsies 8. februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecajā ēkā, Jaunākās periodikas lasītavā (K. Barona ielā 14, 1. stāvā). Aicināts ikviens interesents, A.Šusters uzstāsies angļu valodā.

Lasījuma un ar to saistīto notikumu pamatā ir viena no mūsdienu nozīmīgākā filozofijas sacerējuma – nīderlandiešu filozofa Benedikta Spinozas darba „Ētika” – aktualizēšana, vizualizēšana un pārkārtošana. Pasākumu ievadīs Aināra Kamoliņa publiskā runa, kuras centrā būs melanholijas jēdziens, un tā būs praktiska demonstrācija Benedikta Spinozas „Ētikas” teksta formas destrukcijai, kas uzrādīs, kā formāli mainot šī jēdziena attiecības ar citām „Ētikas” daļām, ir iespējams veidot jaunu jēgu.

Projekta „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)” ietvaros 2014.gadā Rīgā paredzēta starptautiski aktīvu mākslas un kultūras profesionāļu klātbūtne aktuālo mākslas diskursa tēmu pārvaicāšanai un turpmāku diskusiju izvērsumam.

Filozofs Ārons Šusters ieguvis bakalaura grādu Amherstas koledžā (ASV), kā arī maģistra un doktora grādus filosofijā Lēvenes Katoļu universitātē Beļģijā. Doktora disertācijā pētījis tīksmes jēdzienu filozofijas vēsturē līdz Z. Freidam un Ž. Lakānam. No 2005. līdz 2006.gadam bijis pētnieks Jana van Eika akadēmijā Māstrihtā, kā arī pasniedzis prestižajā P.A.R.T.S. (Performing Arts Research Training Studios) skolā Briselē.

Šobrīd Ā. Šusters pasniedz teoriju Sandberga institūtā (Sandberg Institute) Amsterdamā un ir Kultūras pētījumu institūta (ICI) biedrs Berlīnē. Viņa pētniecības fokuss ir psihoanalīzes un 20. gadsimta filozofijas attiecības, viņš publicējis rakstus par tādām tēmām kā kutēšana, anti-seksualitātes vēsture, šķaudīšana, žēlošanās, levitācija, Ernsta Lubiča komēdija, slinkuma politika un tīksme.

Rakstījis par laikmetīgo mākslu un kultūru izdevumiem „Cabinet, Frieze”, „Metropolis M” u.c. un kā rakstnieks sadarbojies ar māksliniekiem vairākos projektos un performancēs. Drīzumā iznāk viņa grāmata „Problēmas ar tīksmi: Delēzs un Psihoanalīze” („MIT Press”).

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV