Sestdiena, 02.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Skijoringa karnevāls uz Daugavas ledus un ziemošanās Esplanādē

Easyget.lv, 06.02.2014. 10:08

Nākamsestdien, 15.februārī, Rīga 2014 programmas ietvaros notiks divi āra pasākumi - Rīgas skijoringa svētki un festivāls „Rīgas Ziemošanās 2014”.
Skijoringa karnevāls uz Daugavas ledus un ziemošanās Esplanādē

No pl.10.00 Daugavas akvatorijā pie AB dambja skatītājus priecēs Rīgas skijoringa svētki, savukārt Esplanādē no pl.17.00 notiks festivāls „Rīgas Ziemošanās 2014”.

Skijorings ir spilgta un sportiska kultūrtradīcija ziemas apstākļos, kuru apmeklētāji varēs skatīt uz Daugavas ledus pie AB dambja, Saules akmens trasē uz Āgenskalna līča. Skijoringa sacensības sāksies jau pl.10.00, kam pl.12.00 sekos skijoringa karnevāls, kad maskās tērptas ekipāžas dosies parādē un sacentīsies gan rallija, gan stafetes disciplīnās. Pēc karnevāla tupināsies sportiskās sacensības un būs performance „Skijoringa desants”.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams apgūt skijoringu skoliņas trasē, konsultantu klātbūtnē iejusties ekipāžas lomās, kā arī iegūt piemiņas uzņēmumus ar skijoringa zvaigznēm. Plānots, ka pasākumā piedalīsies apmēram 60 Rīgas atklāto meistarsacīkšu dalībnieki un iesaistīties varēs jebkurš interesents.

Savukārt 15.februārī no pl.17.00 līdz 22.00 Esplanādē notiks festivāls „Rīgas Ziemošanās 2014”. Rīgas Ziemošanās dos iespēju ikvienam gan mākslas darbnīcās, gan prāta spēlēs satikties un iedraudzēties ar Rīgas simboliem, kuri, kā izrādās, tik daudz jauna, nezināma un aizraujoša var mums pavēstīt par Rīgu.

Pasākumā apmeklētāji Esplanādē varēs izstaigāt sešas aktivitāšu takas, kas balstītas uz rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona neparastajiem „Rīgas stāstiem” par Rīgas kanāla Bebru, Melno kaķi, Lielo Kristapu, Pētergaili un Skursteņslauķiem. Tāpat varēs ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem „Rīgas stāstiem”. Uz „Rīgas Ziemošanās” skatuves uzstāsies grupas „Carnival Youth”, „Oranžās brīvdienas”, „Gapoljēri”, „Pulsa efekts”, kā arī Goran Gora. Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa „Bermudu divstūris”.
Skijoringa svētki un Rīgas Ziemošanās ir Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” notikumi, kas bagātina Rīgas kultūras norises ziemas periodā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Pasākumi bez maksas.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV