Svētdiena, 21.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Marģers, Anastasija;

Nākamnedēļ notiks izstāde "Skola 2011" – palīgs izglītības ceļa izvēlē

Inese Libere, 25.02.2011. 14:33

No 3. līdz 6. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais izglītības pasākums – 17. starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2011" –, kas vienuviet ļauj iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām un palīdz izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu.
Nākamnedēļ notiks izstāde "Skola 2011" – palīgs izglītības ceļa izvēlē

"Katru gadu izstāde "Skola" tūkstošiem jauniešu no visas Latvijas palīdz saprast un izvēlēties, ar kādu nozari saistīt savu nākotni un kurā mācību iestādē tuvākajos gados apgūt zinības, iesaistīties ārpusskolas aktivitātēs un iegūt jaunus draugus. Dalībnieku stendos atraktīvā, interesentā veidā apmeklētāji varēs iepazīt dalībnieku piedāvājumu un sajust studentu dzīves garšu," stāsta Valts Jirgensons, izstādes "Skola 2011" projekta vadītājs.

Vienkopus noderīga informācija par izglītību

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieki no 14 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Kanādas, Šveices, Čehijas, Vācijas, Dānijas, Somijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Jaunzēlandes, Krievijas un ASV. Četrās izstādes dienās apmeklētāji vienkopus varēs iegūt plašu informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām. Izstādē varēs uzzināt par interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un citu mācību kursu piedāvājumu, kā arī būs pieejama informācija tiem, kuri ir izlēmuši studēt augstskolās vai mācīties kursos ārvalstīs. Apmeklētāji izstādē varēs iegūt katalogu, kurā apkopota informācija par izglītošanās iespējām un piedāvājumiem.

Būs plaši pārstāvētas Latvijas mācību iestādes

Lai palīdzētu skolēniem un studentiem izlemt par tālāko izglītošanās ceļu, Latvijas izglītības iestādes prezentēs mācību programmas, kas tiks piedāvātas 2011./2012. mācību gadā, kā arī informēs par iestājeksāmeniem un citām prasībām studēt gribētājiem.

Izstādē "Skola 2011" būs pārstāvētas visas valsts universitātes tipa augstskolas – Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, kā arī neuniversitātes tipa augstskolas – Banku augstskola, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Rēzeknes Augstskola, Rīgas Ekonomikas augstskola, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Rīgas Aeronavigācijas institūts, RSEBAA, Biznesa augstskola "Turība", Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola "Attīstība", Sociālo tehnoloģiju augstskola, Transporta un sakaru institūts, Rīgas Juridiskā augstskola, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola, Baltijas Starptautiskā akadēmija, Ekonomikas un kultūras augstskola.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajām studiju programmām un uzzināt saistošāko jaunumu – RSU pirmo reizi piedāvās bezmaksas vietas sociālo zinātņu programmās labākajiem studentiem. RSU stendā darbosies arī ekspertu studija – iespēja tikties ar RSU vadošajiem dažādu nozaru ekspertiem klātienē – ikdienā TV ekrānos un avīžu slejās redzētie viedokļu līderi sniegs atbildes uz skolēnu jautājumiem par studiju iespējām, kā arī par konkrēto nozaru – medicīnas, veselības aprūpes, sabiedrisko attiecību, žurnālistikas, politikas, ekonomikas, antropoloģijas – perspektīvām un darba iespējām Latvijā un pasaulē.

Rīgas Tehniskās universitātes studenti un mācībspēki sniegs informāciju par dienas, vakara un neklātienes inženierzinātņu studijām un uzņemšanas noteikumiem 55 pamatstudiju (bakalaura un koledžas), 57 augstākā līmeņa (maģistra) un 22 doktora studiju programmās, ko var apgūt astoņās RTU fakultātēs, RTU Valodu institūtā, RTU Rīgas Biznesa skolā un RTU filiālēs Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī. Tie, kas vēl šaubās par savu nākotnes studiju programmas izvēli, ar testa palīdzību varēs noskaidrot, kura studiju joma ir vispiemērotākā.

Vidzemes Augstskolas pārstāvji iepazīstinās studēt gribētājus ar jaunu profesionālo pirmā līmeņa studiju programmu "Koka ēku celtniecība un ekobūves" un stāstīs par citām studiju programmām un studentu dzīvi Valmierā

Rēzeknes Augstskola piedāvās iepazīties ar studiju programmām, darboties praktiski, iepazīt mikroskopu noslēpumus, spēlēt spēli, piedalīties loterijā un laimēt vērtīgas balvas. Plānoti eksperimentāli demonstrējumi inženierzinātnēs. Dalībnieki varēs izmēģināt spēkus un spēlēt datorspēli, kā arī iegūt vērtīgas balvas no Rēzeknes Augstskolas.

Valsts policijas koledža informēs par izglītības iespējām koledžā un dienestu Valsts policijā, būs iespēja pārbaudīt savu prasmi šaušanā, izmantojot šaušanas stenda iekārtu. Tiks prezentēta arī kriminālistikas tehnika, demonstrēta tuvcīņa, kā arī tiks veikti paraugdemonstrējumi, izmantojot policijas darba suņus.

Daudzi izstādes dalībnieki domājuši, kā pēc iespējas atraktīvāk piedalīties izstādē. Piemēram, Latvijas Kultūras koledža aicinās apmeklēt "Mazo Holivudu", kurā darbosies koledžas seriāla varoņi, visus interesentus iepazīstinot ar jaunākajām studiju programmām. Savukārt Birutas Mageles starptautiskās stilistu skolas un Profesionālās foto skolas stendā būs improvizēta foto studija, kurā izstādes apmeklētāji varēs iejusties modeļu lomās. Ventspils Augstskolas stendā katru dienu augstskolas talismans kaija "Ventiņš" aicinās visus interesentus uz netradicionālām sporta spēlēm, kuru mērķis ir pārspēt Ventiņu.

Ārvalstu augstskolas tiem, kas vēlas iegūt izglītību ārpus Latvijas

Tie, kas vēlas studēt ārzemēs, izstādē varēs iegūt konsultācijas par izglītības iespējām ārvalstīs.

Aģentūra "Meridian Group" izstādē piedāvās informāciju par bakalaura, maģistra un MBA programmu studijām ārvalstīs, vidējo izglītību labākajās privātskolās un koledžās Lielbritānijā, Šveicē, Vācijā un citās valstīs, informēs arī par pēcdiploma programmām cilvēkiem, kam jau ir augstākā izglītība, bet kas vēlas iegūt papildu izglītību un jaunu profesiju. Tiem, kas mērķē uz augstām virsotnēm, noderēs aktuāla informācija par drošāko ceļu, kā iestāties Lielbritānijas labākajās universitātēs, ieskaitot Oksfordu un Kembridžu, savukārt specifisku informāciju par Lielbritānijas augstskolu prasībām būs iespējams iegūt bezmaksas katalogos "Kā iestāties britu universitātēs".

Izstādē būs pieejama arī informācija par vispārējiem, intensīvajiem un specializētajiem svešvalodu kursiem un citiem kursiem vecāko klašu skolēniem un pieaugušajiem Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Šveicē, Austrālijā, Jaunzēlandē, ASV, Kanādā, Maltā, Ķīnā un citās valstīs. Turklāt speciālisti izstādē konsultēs arī par starptautiskajiem eksāmeniem, kurus var nokārtot tepat Latvijā, – IELTS, University of Cambridge ESOL un ACCA.

Holandes Izglītības atbalsta centrs sniegs informāciju par augstākās izglītības iespējām, kā arī stipendijām un dzīvošanu Nīderlandē. Tāpat izstādē varēs iegūt informāciju par izglītības iespējām Vācijā, Kanādā, Igaunijā, Lietuvā un citur.

Pirmoreiz izstādē būs pārstāvēta Linkolna Universitāte no ASV, kas piedāvā studēt gribētājiem iegūt doktora, maģistra un bakalaura grādu biznesa vadībā un apgūt pirmā līmeņa augstākās izglītības programmu diagnostiskajā radioloģijā, kā arī iegūt ultraskaņas tehniķa un ārsta palīga kvalifikāciju.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks 14. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Baltijas Grāmatu svētki 2011", kur varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī "Grāmatu maiņas punktā" mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Izstādi "Skola 2011" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. Izstādes "Skola 2011" draugs – O! Karte.

Izstādes "Skola 2011" darba laiks:
3.–5. marts plkst. 10.00–18.00
6. marts plkst. 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušajiem – Ls 3
Skolēniem, studentiem, skolotājiem – Ls 2,50
Grupām (10+) – Ls 2

Ar izstādes "Skola 2011" ieejas biļeti var apmeklēt bez maksas "Baltijas Grāmatu svētkus 2011"!

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV