Sestdiena, 24.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Rīgā notiks vērienīga Jāņu svinēšana pasākumā "Līgosim krastmalā!"

EasyGet.lv, 20.06.2012. 15:53

Ar vērienīgu Raimonda Paula lieluzvedumu "Līgo Rīga!" un tautā iemīļotu mākslinieku uzstāšanos, lieliem ugunskuriem, jautrām dziesmām, dejām, radošajām darbnīcām un Jāņu cienastu 11.novembra krastmalā Rīgas dome aicina rīdziniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo svētkus 23. jūnijā no plkst. 17.00 līdz pat saullēktam, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde.
Rīgā notiks vērienīga Jāņu svinēšana pasākumā "Līgosim krastmalā!"

Pasākuma kulminācija šogad būs īpaši veidots Raimonda Paula lieluzvedums "Līgo, Rīga!" kopā ar ceremoniju orķestri "Miers un bērziņš", kori "Kamēr..." un diriģentu Māri Sirmo, tautas deju ansambli "Rotaļa", dziedātājiem un aktieriem Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu, Agnesi Rakovsku, Kažu, Valteru Frīdenbergu, Mariju Bērziņu, Andri Bērziņu, Jāni Paukštello, Hariju Spanovski, šova "OKartes skatuve" dalībniekiem un daudziem citiem. Lieluzvedums sāksies plkst. 21.00 un tas būs vērojams arī TV kanāla LNT ēterā.

Tāpat kā katru gadu, arī šogad pasākumā darbosies trīs skatuves - Vakara sēta, Nakts sēta un Rīta sēta, kur ikviens gada īsākajā naktī varēs izvēlēties sev piemērotāko mūziku.

Apmeklētāji tiks gaidīti krastmalā jau no plkst.17.00, kad Pušķošanās sētā kopā ar folkloras kopu "Ceiruļeits" varēs posties svinēšanai, vīt vainagus, apdziedāties, iet rotaļās un apgūt danču soļus. Plkst. 20.00 Nakts sētas skatuvi ieskandinās Jāņu dziesmas apvienotā folkloras ansambļa atskaņojumā. Pēc tam uzstāsies grupas "Labvēlīgais tips", "Sīpoli", kā arī skanēs dziesmas Normunda Rutuļa, Marijas Bērziņas un Kristapa Rūķīša izpildījumā.

Uz Vakara sētas skatuves no plkst. 23.00 līdz pat 4.00 rītā klausītājus priecēs leģendārā grupa "Turaidas roze", Latvijas Nacionālā teātra aktieru grupa "Greizais ratiņš", aktieru ansamblis "Drama" un grupa "Sestā jūdze". Savukārt Rīta sētā no plkst. 23.00 uzstāsies grupas "Musiqq" un "PeR", kā arī Liene Candy un DJ Roberts Lejasmeijers.

Mājīgai līgošanai krastmalā tiks izvietotas teltis ar gariem galdiem Jāņu mielasta baudīšanai. Pasākuma laikā no plkst. 17.00 krastmalā tirdzniecības vietās varēs iegādāties Līgo svētku tradicionālos ēdienus un atspirdzinošus dzērienus. Šogad pirmo reizi svētkos vienkopus būs visi Latvijas labākie alus darītāji, un līgotājiem būs iespēja baudīt miestiņu no dažādām Latvijas alus darītavām. Visā krastmalas teritorijā darbosies arī Jāņu zāļu tirdzniecības vietas, kur piedāvās Jāņu zāles, vītnes un vainagus.

Savukārt Līgo pasākums tautiskās tradīcijās notiks Dzegužkalnā, kur ikviens varēs izjust svētkus lauku atmosfērā, ar folkloras kopu uzstāšanos, danču klubu priekšnesumiem, Jāņu sveikšanu, lauku mielastu un dejām līdz par pirmajiem saules stariem.

Līgo svētkus finansiāli nodrošina Rīgas dome, plašāka svētku programma pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

Līgotāju ērtībai 23. jūnijā un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā kursēs bez maksas, Līgo naktī būs arī papildus reisi.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV