Ceturtdiena, 07.Decembris 2023. » Vārdadienas svin: Dzirkstīte, Anta, Antonija;

Žurnāli » GEO

Iznācis žurnāla "GEO" jūlija numurs

Iznācis žurnāla "GEO" jūlija numurs Uz Zemes joprojām dzīvas ir vismaz 6000 valodas. Valoda ir viens no sarežģītākajiem cilvēka instrumentiem. Un tomēr bērniem nepieciešami vien daži gadi, lai apgūtu tūkstošiem vārdu izrunu un nozīmi. Kā bērns tik īsā laikā spēj apgūt un lietot runas sarežģīto sistēmu? Vai vārdu atklāsme ir iedzimta spēja vai tomēr brīnumainā veidā tiek iemācīta? Un kāpēc tas vairs neizdodas mums, pieaugušajiem?
05.07.2010.

GEO jūnija numurā: Kas pabaros pasauli?

GEO jūnija numurā: Kas pabaros pasauli? Interneta vidē jau labu laiku klīst joki par ģenētiski modificēto pārtiku. Taču pircējam, kurš stāv pie lielveikala plaukta, ir visai vāja nojausma par to, kas slēpjas zem šī nedaudz biedīgā vārdu savienojuma. To uzskatāmi parāda arī martā Latvijā veiktā Eirobarometra aptauja, kurā 15% respondentu atzina, ka noteikti izvēlētos ģenētiski modificētus produktus, ja tie būtu lētāki par dabiski audzētajiem. Vēl 18% nebija viedokļa šajā jautājumā.
28.05.2010.

Iznācis žurnāla “GEO” maija numurs

Iznācis žurnāla “GEO” maija numurs 2010. gada aprīļa vidus, nenoliedzami, paliks planētas iedzīvotāju atmiņā uz ilgiem laikiem – vismaz tai daļai, kas sevi sauc par globalizēto un civilizēto pasauli pavisam noteikti. Droši vien pavisam drīz mēs uzzināsim, cik miljonus pasažieru ietekmēja Islandes vulkāna izvirdums un kādi ir aviokompāniju zaudējumi.
30.04.2010.

GEO aprīļa numurā – kļūdas un meklējumi

GEO aprīļa numurā – kļūdas un meklējumi Ja mēs šī numura galveno materiālu „Kas veido cilvēku?“ būtu publicējuši pirms gadiem divdesmit, mūs pilnīgi noteikti apvainotu ķecerībā, vēlmē gūt lētu slavu un kreacionisma ideju propagandā. Jo vēl 20. gadsimta beigās valdošais uzskats par evolūciju neparedzēja atkāpes no Darvina teorijas. 
31.03.2010.

Iznācis žurnāla "GEO" marta numurs

Iznācis žurnāla "GEO" marta numurs GEO marta numurā lasiet:
26.02.2010.

Iznācis žurnāla “GEO” februāra numurs

Iznācis žurnāla “GEO” februāra numurs Šobrīd – janvāra vidū – vēl ir grūti prognozēt, vai 2009.–2010. gada ziema ieies vēsturē kā viena no bargākajām Eiropā pēdējo pārdesmit gadu laikā, taču viens ir skaidrs – šāds aukstums liks nopietni pārvērtēt vairākas lietas, ko līdz šim esam uzskatījuši par izzinātām un tāpēc pašsaprotamām.
29.01.2010.

Astroloģijas spožums un posts

Astroloģijas spožums un posts Dienā, kad tapa GEO janvāra numura pēdējās korekcijas, pasaule uzzināja sensacionālu jaunumu – zinātniekiem ir izdevies atšifrēt plaušu un ādas vēža ģenētisko kodu. Tas nozīmē, ka salīdzinoši tuvā nākotnē vēzis būs ārstējama slimība, turklāt līdzīgs pētniecības darbs koordinēti visā pasaulē norisinās arī ar citiem vēža paveidiem. Visticamāk, ka šis būs viens no pēdējiem lielajiem 2009. gada zinātnes atklājumiem.
11.01.2010.

Iznācis žurnāla „GEO” decembra numurs

Iznācis žurnāla „GEO” decembra numurs GEO decembra numura galvenā tēma daudziem, iespējams, būs pārsteigums. Paradīze jau vismaz 6000 gadus ir viens no jēdzieniem, ar kuriem mūsu civilizācija nav spējusi tikt galā. Kas ir stāsts par Ēdenes dārzu – leģenda, patiesu notikumu atstāsts vai alegorija? Kāpēc cilvēks tika izraidīts no paradīzes un, galu galā, – kur tā atradās? Saprotams, ka konkrētas atbildes – vismaz patlaban – nav iespējamas, taču šomēnes GEO izseko paradīzes mītam dažādās reliģijās un cilvēces centieniem atrast Ēdenes dārzu zemes virsū. Tomēr vairāk par paradīzes atrašanās vietu mūs interesē, vai un kāpēc cilvēkam to vajag. Un uz šo jautājumu droši vien ir jāatbild katram pašam.
29.11.2009.

“GEO” novembrī dodas Paradīzes meklējumos

“GEO” novembrī dodas Paradīzes meklējumos Desmit tūkstoši salu, 14 valstis, trīs lielas kultūru grupas – tā ir Okeānija, ko mēdz dēvēt arī par “zilo kontinentu”. Baltajiem cilvēkiem Dienvidu jūras asociējas ar paradīzi, savukārt ekologi šo reģionu sajūsmināti sauc par dabas laboratoriju. To pierāda arī GEO ekspedīcija uz Palau salu burātāja Tīsa Matsena stāstījumā par Okeāniju žurnāla “GEO” jaunākajā numurā.
02.11.2009.

Iznācis žurnāla "GEO" oktobra numurs

Iznācis žurnāla "GEO" oktobra numurs Žurnāla „GEO” oktobra numurā lasiet:
01.10.2009.

Iznācis žurnāla “GEO” septembra numurs

Iznācis žurnāla “GEO” septembra numurs Žurnāla “GEO” septembra numurā lasiet:
31.08.2009.

Iznācis žurnāla “GEO” jūlija numurs

Iznācis žurnāla “GEO” jūlija numurs Jūlija numurā lasiet:
16.07.2009.

Iznācis žurnāla „GEO” jūnija numurs

Iznācis žurnāla „GEO” jūnija numurs Žurnāla „GEO” jūnija numurā lasiet:
06.06.2009.

Žurnāls „GEO” maijā

Žurnāls „GEO” maijā Iznācis žurnāla "GEO" maija numurs.
08.05.2009.

Iznācis žurnāla „GEO” aprīļa numurs

Iznācis žurnāla „GEO” aprīļa numurs „GEO” aprīļa numuru atpazīsiet pēc fascinējoša blakts tuvplāna uz žurnāla vāka. Tā autors ir Ingo Ārnts – pasaulslavens dabas fotogrāfs, daudzu prestižu balvu autors, kura darbus līdztekus „GEO” publicē arī „BBC Wildlife”, „National Geographic” un citi prestiži izdevumi. Iespējams, šī un citas fotogrāfijas stāstā par blaktīm daudziem liks paskatīties uz  šiem nepelnīti nicinātajiem kukaiņiem pavisam citām acīm un ieraudzīt nevis biedējošus radījumus, bet gan skaistus, filigrānus un perfektus dabas veidojumus.
07.04.2009.

Iznācis žurnāla "GEO" marta numurs

Iznācis žurnāla "GEO" marta numurs Numura galvenā tēma Darvina Maršruts – evolūcijai pa pēdām. GEO dodas apkārt pasaulei pa  evolūcijas teorijas atklājēja Čarlza Darvina pēdām, atkārtojot viņa leģendāro ceļojumu ar kuģi "Bīgls". Pirmā no trim reportāžas daļām – no Brazīlijas līdz Patagonijai.
06.03.2009.

Kā cilvēks kļūst par slepkavu?

Kā cilvēks kļūst par slepkavu? Atbildi uz šo jautājumu un daudz ko citu lasiet žurnāla "GEO" janvāra numurā.
23.01.2009.
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV