Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" 2010. gada septembra - "Arsenāla" numurs

Kristīne Matīsa, 15.09.2010. 15:19

Žurnāla "Kino Raksti" jaunais numurs iznāk tieši pirms starptautiskā kinoforuma "Arsenāls" atklāšanas, tāpēc uz žurnāla vāka redzams moments no "Arsenāla" klipa filmēšanas 5. augusta naktī, žurnālā pieci materiāli veltīti šim kinoforumam un lappusēs ieslēpta arī iespēja iegūt brīvbiļetes uz "Arsenāla" filmu skatēm.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" 2010. gada septembra - "Arsenāla" numurs

Divi visaptveroši materiāli stāsta par "Arsenāla" galvenajām konkursa skatēm – Elīna Reitere noskatījusies visas Foruma skates filmas, bet Inga Pērkone analizē Baltijas skatē iekļautos darbus. Divi materiāli veltīti atsevišķām kinoparādībām – Līva Rubene apraksta britu jauno vilni, ko Arsenālā pārstāvēs Tonija Ričardsona filma "Gargabalnieka vientulība" (1962), bet Sanita Grīna stāsta par japāņu avangarda pazaudēto lappusi – 1926. gada mēmo filmu "Lappuse neprāta".

Vēl diviem jaunā žurnāla materiāliem sakars ar "Arsenālu" ir pastarpināts – Zane Balčus iedvesmojusies no Foruma konkursā iekļautās Ežēna Grīna filmas "Portugāļu mūķene" un pēta tēmu mūķenes un kino. Savukārt rubrikā "Latvijas intervija" intervēts režisors Andris Gauja, kura dokumentālās filmas "Ģimenes lietas" pirmizrāde notiks "Arsenāla" ietvaros.

Protams, žurnālā ir arī materiāli par citām tēmām – piemēram, "Kino Rakstu" rūpīgi kopto tēmu par Latvijas filmu nozari turpina fragmenti no režisora Anda Miziša topošā maģistra darba par tēmu "Filma kā produkts", šoreiz koncentrējoties uz izplatīšanas problēmām.

Māra Martinsona filmu "Amaya", kas nupat piedzīvojusi pirmizrādi, atspoguļo fotoreportāža par filmēšanu Honkongā; Mārtiņš Slišāns turpina savus pētījumus, šoreiz par Kristofera Nolana filmu Pirmsākums, savukārt Dita Rietuma izpētījusi pavisam nezināmu lappusi pasaules kinovēsturē – Rīgā dzimis Holivudas režisors Boriss Ingsters, kuru var uzskatīt par film noir aizsācēju.

Jūlijā Latvijā viesojās japāņu animācijas režisore Maja Jonešo, viņu intervējusi Zane Balčus, bet divi citi materiāli stāsta par līdzīgā idejā balstītiem projektiem – Ilonas Bičevskas producēto dokumentālo filmu
"15 stāsti par jauno" un Elvitas Rukas un Aijas Bley veidoto portālu
"15 jukušas avis".

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas "Jubilāri Latvijā" un "Jubilāri pasaulē", konkurss "Ko tu zini par kino?".

Žurnāls "Kino Raksti" nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātros "Rīga" un "K.Suns", galerijā "Istaba" un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt Latvijas Pastā, abonēšanas centrā "Diena" un mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Lai laba lasīšana!

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV