Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" dubultnumurs

Kristīne Matīsa, 17.06.2011. 09:19

„Jaunajā ekonomiskajā situācijā" žurnāls Kino Raksti iznāk retāk, bet ir apjomīgāks – 2011. gadu tas uzsāk ar dubultnumuru 112 lappušu biezumā. Arī laika ziņā šis numurs ir ietilpīgs – tas aptver kinodzīves notikumus no 2010. gada rudens līdz 2011. gada pavasarim un ieskatās arī nākotnē.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" dubultnumurs

Žurnālā ir recenzijas par jaunākajām Latvijas spēlfilmām Seržanta Lapiņa atgriešanās un Dancis pa trim, savukārt kinozinātniece Inga Pērkone Andra Gaujas filmā Ģimenes lietas atrod paralēles ar folkloru un Garlība Merķeļa Latviešiem.

Jaunajā numurā recenzētas divas kinogrāmatas – Valentīnas Freimanes Ardievu, Atlantīda! un Tatjanas Fastas Juris Podnieks. Vai viegli būt elkam?, aizvadītās Jura Podnieka jubilejas kontekstā iederas arī kāda Latvijā nepublicēta intervija, kuru Podnieks 1987. gadā sniedzis moldāvu dramaturgam Dumitru Oleresku.

Kino Rakstu materiālus iedvesmojusi arī vesela virkne kinofestivālu – Berlināle un Venēcija, Tallinas Sleepwalkers un Pordenones mēmo filmu festivāls, Baltijas jūras dokumentālo filmu forums un Sanktpēterburgas Message to Man. Un, protams, pašmāju Arsenāls, kurš 2010. gada rudenī deva iespēju divām piesātinātām intervijām - Vernera Hercoga filmu mākslinieks Ulrihs Bergfelders un krievu kinovēsturnieks, Maskavas Kinomuzeja vadītājs Naums Kleimans. Un vēl viena intervija, kas ilustrē pasaules nepastāvību – Giorgijs Haindrava, sarunājoties ar Kino Rakstiem, vēl nenojauta, ka kopš jūnija vairs nebūs pie Arsenāla stūres...

Žurnāla jaunajā numurā atspoguļots kinovidei ļoti vērtīgais seminārs Es rakstu kino 2010. gada augustā Ventspilī, tā organizētāja Ieva Pitruka seko arī notikumu attīstībai pēc semināra, bet scenāriju rakstīšanas tēmu turpina Astra Zoldnere, stāstot par Sallijas Poteres pieredzi, rakstot Orlando.

Rubrikā Kino un literatūra – nemirstīgais Ilfa un Petrova romāns Zelta teļš un apjomīgi komentāri par laiku, kad „mēmā kino vairs nav, bet skaņu kino vēl nav".

Rubrikā In memoriam – aktrise Zigrīda Stungure un operators Agris Birzulis, rubrikā Kinostudijas vēsture – ilggadējais Rīgas kinostudijas direktora vietnieks Harijs Kinstlers un citi neredzamās frontes kareivji.

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri Latvijā un Jubilāri pasaulē, tests Ko tu zini par kino?.

Žurnāls Kino Raksti nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, Rīgas Kino muzejā, kinoteātros Rīga un K.Suns, galerijā Istaba un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Lai laba lasīšana!

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV