Sestdiena, 02.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Luīze, Laila, Lavīze;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" pavasara numurs

EasyGet.lv, 04.04.2012. 09:47

Līdz ar pavasari nāk 2012. gada pirmais žurnāla "Kino Raksti" numurs.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" pavasara numurs

Jaunajā žurnālā šoreiz vesela virkne interviju – Aika Karapetjana filmas "Cilvēki tur" producents Roberts Vinovskis, Oskara balvas laureāte Merila Strīpa, Latvijas animācijas ciltsmāte Roze Stiebra un leģendārā kinozinātniece Valentīna Freimane, kura februārī nosvinēja 90. jubileju; žurnālā publicēts arī viņas stāsts par Marsela Karnē hrestomātisko filmu "Paradīzes bērni / Les enfants du paradis" (1945). Savukārt rubrikā Aktuāla tēma – kinorežisores un komunikācijas zinātņu doktora grāda pretendentes Renātes Cānes un viņas kolēģa Kaspara Šteinberga pētījums Filmu studijas un krīze.

Recenziju sadaļā vērtētas jaunākās Latvijas spēlfilmas – Aika Karapetjana "Cilvēki tur", ko analizē Dmitrijs Rancevs, un Jura Poškus "Kolka Cool", kam veltīti veseli četri raksti, ieskaitot rakstnieka Māra Bērziņa oriģināldarba pirmpublicējumu Gūtenmorgens un Kolka Cool.

Turpinot filmas "Kolka Cool" rosināto diskusiju sabiedrībā par patriotisma izpausmēm kinomākslā, Ieva Pitruka pēta, kā jaunākās krievu filmas ar līdzīgiem provinces stāstiem norauj plīvuru stereotipizētai lauku idillei. Par citām kinodzīves norisēm aiz Latvijas robežām stāsta Anita Uzulniece rakstā par Berlīnes festivālu. Aizrobežu skumjā ziņa – grieķu režisors Teo Angelopuloss rubrikā In memoriam.

Tuvojoties Nacionālajam filmu festivālam Lielais Kristaps, žurnāls "Kino Raksti" pievērš uzmanību kinorežisoram Aivaram Freimanim, kurš šogad saņem balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā; žurnālā publicēta viņa radošajai darbībai veltīta nodaļa no kinozinātnieces Ingas Pērkones topošās grāmatas par modernismu Latvijas filmās. Vēl viena nopelniem bagāta personība Latvijas kinovēsturē – režisors Aleksandrs Rusteiķis, kuram šāgada sākumā apritēja 120. jubileja

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri pasaulē un Jubilāri Latvijā – par tiem turpina rakstīt kinorežisore Laima Žurgina -, arī tests Ko tu zini par kino?.

Žurnāls "Kino Raksti" nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, Rīgas Kino muzejā, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba, Satori un Lukabukas grāmatnīcās un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv. Latvijas Kinematogrāfistu savienības veterāniem Kino Rakstu abonementu 2012. gadā dāvina kompānija Cinevera un apgāds Mansards.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV