Pirmdiena, 04.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Alise, Auce;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" ziemas numurs

EasyGet.lv, 01.02.2013. 08:46

Tirdzniecībā pieejams žurnāla Kino Raksti 2012/2013 gadu mijas numurs, kurā šoreiz īpaši daudz recenziju par 2012. gada nogalē pirmizrādītām filmām.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" ziemas numurs

Astoņās recenzijās analizētas spēlfilmas Sapņu komanda 1935 un Picas, dokumentālās filmas Fedja un Pēdējā tempļa hronikas, autoru vidū Inga Pērkone, Dita Rietuma, Pēteris Krilovs, Agris Redovičs, Ilona Brūvere un citi.

Numura aktuālā tēma, atsaucoties uz Latvijas filmu nozarei būtisko starptautisko sadarbību – valsts ekonomikas sildīšana ar jaunu tūrisma paveidu, tā saukto filmu tūrismu. Rubrikā Latvijas intervija – režisors Viesturs Kairišs, kurš nupat uzsācis darbu pie jaunas spēlfilmas Melānijas hronika, savukārt rubrikā Eiropas intervija – režisors Andrejs Zvjagincevs sarunā ar režisori Ināru Kolmani.

Žurnāls Kino Raksti jau tradicionāli iepazīstina ar Latvijas kinoveidotāju jauno paaudzi, kas absolvē Latvijas Kultūras akadēmiju, šoreiz – astoņi jauni kinorežijas bakalauri. Starptautiskās aprites sadaļā Anitas Uzulnieces stāsts par Vācijas festivālu rudeni – Lībeka, Kotbusa, Manheima un Heidelberga.

Noslēdzot 2012. gadu, žurnāls Kino Raksti atgādina par divām personībām, kam aizvadītajā gadā apritēja nopietnas jubilejas – vācu kinorežisore Lēnija Rīfenštāle un latviešu kinomākslinieks Jānis Matīss. Savukārt rubrikā In memoriam – aktrises Velta Līne un Rasma Roga.

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri pasaulē un Jubilāri Latvijā, arī tests Ko tu zini par kino?.

Žurnāls Kino Raksti nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba, Satori un Lukabukas grāmatnīcās un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV